Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Napirend felállítása?

Napirend felállítása?

Figyelt kérdés

Segítene nekem valaki egy napirendet összeállítani? Nagyon nagy szükségem lenne már, rá, eddig nem is tudom miert nem alakult ki. Mostanában össze-vissza csinálunk mindent, nincs rend az életünkben... szóval egy pár szó a kutyáról:

-6,5 éves, ivartalanitott, szuka rövidszőrű magyar vizsla

-kinti/benti (reggel/délelőtt kimegy, es este amikor akar visszajön, ez tavaszi rend, télen egész nap bent van)

Rólam:

-reggel háromnegyed hétkor megyek el, délután jövök haza suliból (változó időben, de negyednégykor mindig itthon vagyok már)

-nagyon sokat kell tanulnom

-nem sportolok (a kutya miatt)

Es a "programok" amiket be kene osztani:

-séta (napi hányszor??)

-futás (4-6km)

-clicker-ezés

-etetés

NAGYON MEGKÖSZÖNÖM HA VALAKI SEGÍT:))))



2017. márc. 17. 21:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt neked kéne tudnod, hogy mit mikor meddig mi a kényelmes neked.


Nálam úgy van, hogy 6-kor kelek és reggelre iktatom be az 1 órás sétát (panelben lakunk), összekapom magam és megyek dolgozni. Délután 5 fele rögtön le is megyek vele 15-25 percre, csinálom a dolgom, aztán este lefekvés előtt újabb 10-15 perc. Enni a reggeli és a délutáni séta után kap (tehát napi 2x). Tanítás, klikkerezés idő- és kedvfüggő, ha nagyon sűrű a napom, akkor hétvégére teszem. Hozzáteszem, hogy nem vizslám van, hanem spitzem. Nekem sokkal jobb reggel a hosszú séta, mert én is felébredek, munka után meg sokszor örülök ha hazaesek :)

2017. márc. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem németjuhászom van, még gimibe járok, szintén kinti-benti kutya.

Én reggel nem viszem el sétálni, csak kiengedem, lefekszik a teraszra és alszik tovább. Ezt csinálja egész délelőtt, délutánonként már éberebb.

Délután négyre hazaérek, öttől sétálunk, ez változó, egy-másfél óra a minimum, ebben benne van a szellemi fárasztás is. Először kb húsz perc fegyelmezett séta (olykor egy kis neveléssel) a rétig, ott szabadon szaglászhat, fél órát, aztán fél óra tanítás, és ha még nem vagyok hullafáradt, vagy nem kell témazáróra készülnöm, még maradunk. Aztán vissza már rövidebbik úton megyünk, az kb 10 perc fegyelmezett séta.

Kilenckor kap kaját, napi egyszer.

A futást esetleg meg tudod oldani a séta ideje alatt, az nem tudom mennyi ideig tart neked. Esetleg először fegyelmezett séta, futás, szaglászás és utána klikker.


Remélem tudtam segíteni.

2017. márc. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!