Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lett agresszív a kutyám?...

Miért lett agresszív a kutyám? Mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés
Születése óta mellettem van és az egyik nővére is velünk van, de 7 hónapra el kellett menjek, és nem tudtam velük lenni, így más vigyázott rájuk.A kan kutya teljesen megváltozott ezidő alatt.Más kutyákkal eleinte eljátszott, macskáim is voltak, minden állatot szeretett, de mostanra már az összes kutyát nemtől független meg akarja támadni.Néhány kivétellel egyszerűen nem lehet állatot vinni a közelébe, mert nem játszani akar, hanem támad.Emberekkel szemben nem agresszív, de ez így nem épp a legjobb, mert nem engedhetem el sehol, ahol esetleg kutyák lehetnek, és sétálni is nehéz vele, hogy állandóan szlalomoznom kell.A szuka 5 éves volt, Ő maradt ugyanolyan játékos mint volt a kan 5 lesz.Nincs kasztrálva, de tervben van, hátha az segít.Más kutyákkal nem tudom egy helyre engedni még pórázon sem, hogy újra visszaszokjon hozzájuk, mert kárt tesz bennük.Mit csináljak, hogy visszaálljon a rend az életében és újra a "régi" legyen?
2017. márc. 18. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Kérdezted meg attól, akire bíztad a kutyát, hogy mit csinált vele.
2017. márc. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom segít e neked ez a történet, de azért leírom. Skótjuhászom van, a bátyámnak egy vizslája volt (azóta már nem él a kutyus, öreg volt). Tökéletes kapcsolat volt köztük, bár a vizsla dominánsabb volt, az én kutyám elfogadta ezt, balhé sose volt köztük, jól megvoltak, játszottak, napoztak, édesek voltak együtt. A bátyám kapott egy erdész állást egy másik településen, és elköltözött tőlünk, és vitte magával a vizsláját is természetesen. A vizsla ott teljesen elvadult: mégjobban emberközpontúvá vált, de borzasztóan félt és rettegett az első hónapokban. Hozzá volt szokva a belvárosi fényekhez, hogy sosincs csönd, éjszaka is égnek az utcalámpák, jönnek mennek az emberek az utcán. Az erdészház hatalmas udvarába mikor bekerült, amit egy óriási erdő vett körbe minden irányból, nagyon félt. Sokat kaparta az ajtót éjszaka, be akart menni a házba (bátyám nem engedte). Ezek a körülmények megkeményítették a kutyát. Mikor megszűnt a bátyám állása, 2 év múlva, hazaköltözött és hozta haza természetesen a vizslát is. Nagyon oda kellett figyelnünk rá mert egy pillanatra félrenéztünk, véresre marta a skótjuhászomat, támadta, verekedett vele. Egész hátralévő életében vad maradt a többi kutyával, nem lehetett póráz nélkül sétáltatni. Az embereket továbbra is imádta. A kutyám egy végtelen meghunyászkodó viselkedést vett fel, mert nem tudta megvédeni magát, és ez volt az egyetlen módja hogy a vizsla ne bántsa őt. Amikor egyedül maradt, borzasztóan fájt a halála, de másrészt megkönnyebbültem hogy az én tiszta lelkű, gyenge kutyám nem kap több terrort az udvaron.

Kérdezd meg attól, aki őrizte a kutyádat, mit csinált... ha azt mondja hogy semmit, tudnod kell hogy hazudik mert valami jelentős változásnak muszáj volt beállnia a kutyád életében ahhoz, hogy így viselkedjen.

2017. márc. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nevelni. Minden nap kellő időt fordítani a helyes útra terelésére, napi 2 óra akár ketté osztva, minimum. Kutyás helyekre menni, ha agresszívan nyilvánul meg, tiltani, ha barátkozik ill semleges akkor dícsérni. Hogy miképp tiltod/dícséred az attól függ, mi válik be nála. Ha nem agresszív de nem is barátkozik, az sem baj, nekem volt olyan kutyám ideiglenesen, aki nem akart barátkozni, de nem is volt rossz indulatú, csak szimplán nem volt kedve a kutyákhoz :D

Idővel szerintem visszarázódik :)

2017. márc. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Erdemes lenne szajkosarban setaltatni,ha ennyi tamados lett.


Bar a legjobb lenne ha elvinned kutyaiskolaba.


De vmi biztos tortent azert a baratsagos felnott kutyak maguktol nem lesznek agresszivek!

2017. márc. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok.


köszi a válaszokat.Sajnos a nevelés már nem opcionális, mert kialakult a kutya jelleme.5 éves lesz.Valamit tudok formálni rajta, de sokat nem.Napi 4 órát vannak kint.1-et reggel, 2-t délután 1-et este.Amikor tehetem kint vagyok velük, most is egy 10 km-es sétáról jöttünk haza.El voltak engedve, szaladgáltaka szántóföldön, de az más.

Aki vigyázott rájuk azt mondta sétáltak minden nap(ez tudom, hogy kamu) és be voltak zárva ketten egy külön kenelbe egy olyan helyen ahol rengeteg kutya volt mellettük.Kutyaiskolába el tudom vinni, de nem tudom mennyit segít rajta.Ma is voltam a suli felé, beszélek a sráccal, hátha segít valamit a dologban, ha elviszem, de nem volt ilyen és ez zavar a legjobban.Remélem valami változás lesz, mert így nem tudok elmenni velük sehova, pedig teljesítménytúrákra is vinni akarom őket.

A szájkosár meg nem segít, mert nem harapnak meg senkit, egyszerűen a kutyákkal nem jön ki, de azokban is válogat.Van amelyikkel játszik a többire meg morog.Majd kitalálok valamit, elviszem suliba, és megnézzük mit lehet vele tenni

2017. márc. 19. 16:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Kutyasuliba tudnak segiteni. A sok mentett lelkiserult,harcoltatott kutyakat is rehabilitaljak.
2017. márc. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
előttem szóló/író.Köszönöm, a hétvégén megyek már suliba, megnézik milyen a kutya mentálisan, mennyire lehet segíteni, és mennyi időbe fog telni.Köszönöm a kommenteket.
2017. márc. 20. 20:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem lehet nevelni. Nekem is volt egy hasonló kutyám, szociaizálatlan, harcoltatott,emberrel is agresszív, és több hónap kemény munkája kihozta belőle a legjobbat, most már nyit az emberek felé, a kutyákkal is kijön, imád játszani, aki pedig neki nem tetsző kutya, szimplán nem keresi a kapcsolatot de ha a másik kutya nagyon kötekedik, akkor is csak odakap jelzésértékűen, hogy hagyja békén. Az első napokban nem lehetett a közelébe menni, most kenyérre lehet kenni. Pedig ő is kb 4-5 éves volt, mikor elkobozták a rendőrök és menhelyre került. Én ideiglenes befogadó voltam, de pár hónap után maradt, nem tudtam volna odaadni másnak. De igaz, ami igaz, nagyon sok baj volt vele, és tényleg folyamatosan kell szocializálni, foglalkozni vele. Télen nehezebb a hidegben is 2-3óra intenzív mozgatást biztosítani a szocializálás mellett, de nem lehetetlen.
2017. ápr. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat.Most kaptam(tegnap) egy 3000 m2-s telket.Elkerítem és oda viszem ki őket a nyárra, hogy szaladhassanak kicsit.És persze a suli mellé még.
2017. ápr. 3. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!