Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya fülének vágása legális?

A kutya fülének vágása legális?

Figyelt kérdés
És amúgy mit gondoltok róla? Ha vágatnám a fülét (a jelenleg elmetben létező) kutyámnak, akkor az emberek nem lincselnének meg az utcán?

2017. márc. 19. 16:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
69%
képzeld magad a helyébe: te örülnél annak, ha levágnának a füledből?
2017. márc. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%

Legális. Nem licselllnek meg. A dobermannok 95%-a,az amstaffok,pitbullok 70%-a vágott fülű. De más fajtáknak is szokták vágni.


Számomra személy szerint ez undorító de ilyen esztétikai kérdések miatt kulturált,civilizált ember nem fog baromkodni.

2017. márc. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%
Állatkínzásnak minősül, kivéve, ha egészségügyi okból csinálják.
2017. márc. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

1. A kérdés nem ez volt.

Valamint ennyi erővel: Te örülnél, ha ivartalanítanának? Nyílván nem, de ez a kutya érdekét szolgálja (ahogy a kupírozás is egyes fajoknál, nem véleletlenűl találták ki az adott fajták megálmodói) és a kutya amúgysem úgy fogja fel mint mi emberek. Kellemetlen neki, de aztán elfeledi.

2017. márc. 19. 16:17
 5/26 A kérdező kommentje:
Fajtáknál* LOL
2017. márc. 19. 16:18
 6/26 A kérdező kommentje:

De pl. a dobermannak olyan könnyen törik/szakad a füle és a farka, hogy sima játéknál is garantált a gond előbb vagy utóbb. És úgy már lehet, hogy az egész fülét elveszíti.


Az utcán beszólogató emberek, meg honnan tudnák hogy egézségügyi vagy eszgétikai okokból lett megcsinálva a füle?

2017. márc. 19. 16:21
 7/26 anonim ***** válasza:
95%

Nem legális, de nem is büntetik, lincselik meg érte az embert. És a legtöbb állatorvos is megcsinálja. Viszont vannak fajták, pl a dobsrmann, amivel se versenyezni, se kiállítani, vagyis tovább tenyészteni sem lehet vágott füllel. De a staffikkal lehet mindent csinálni így is.

A kölyök számára nem kínzás, már aznap játszanak. Őket nem viseli meg, csak a laikus embereket. Viszont családi kutyának teljesen fölösleges, sőt, csak hátrány, vannak országok, ahova vágott kutyát nsm is lehet bevinni.

2017. márc. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
82%
Én is visszavágattam a dobermannom fülét. Altatás után már egyből ment játszani :) Nem szenvedett egyáltalán.. Nekem ezért még nem szóltak be, de ha beszólnának sem érdekelne a véleményük. Téged se érdekeljen :)
2017. márc. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Elvileg csak egészségügyi okokból lehetne, de azért megcsinálják a legtöbb helyen. Nem lincselnének meg érte am. Vannak fajták amelyiknek kifejezetten jól áll (bobi, snaci, staff, stb) mondjuk nekem is staff van (nincs vágva a fülye) így is szeretem, nem számít a füle. :D
2017. márc. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki pontozott le ennyire, de az kicsit olvasgassa az 1998-as állatvédelmi törvényt.
2017. márc. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!