Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hogy fog rá hatni...

Szerintetek hogy fog rá hatni az ivartalanítás?

Figyelt kérdés
Van egy yorkshire terrier kan kutyánk. Igazi energiabomba, órákon keresztül képes rohangálni és játszani. Alapjában makacs és önfejű, de jól nevelt kutya, nem hagytuk a fejünkre nőni. Áprilisban lesz 1,5 éves, most igazán "tombolnak a hormonok" . Tavaszi szünetben szeretnénk ivartalaníttatni, hogy itthon tudjak vele lenni egész nap. Párzási időszakban meg van őrülve: messziről kiszúrja a többi kutyát,ha megérzi egy szuka szagát úgy nyalja, hogy nyáladzik közben és szinte habzik a szája, nehezebben is hallgat, ezért nem is engedem el olyan helyen ahol sok kutya megfordul pedig behívásra visszajön, itthon is kanos minden este "birkózni" akar a takaróval, de nem agresszív más kanokkal, és minket sem akar... Amitől tartok, hogy nagyon érzékeny is egyben: nagy kirándulások után amikor feljövünk a lakásba és tudja hogy nem rohangálhat tovább, vagy fürdetés és kozmetika után duzzog, szólunk hozzá figyel, de nem néz ránk, nem is jön utánunk. Tudom hogy a műtét a kutya személyiségét nem változtatja meg és nem tudjátok előre megmondani hogy milyen lesz utána, csak a véleményetekre vagyok kíváncsi, mert ismerősökkel és a családdal már áttárgyaltuk és az állatorvos is mellette van persze, ő ajánlotta mert minimálisan meg van nagyobbodva a prosztatája, de megoszlóak a tapasztalatok. Csak nyugtassatok meg, hogy jól cselekszünk! Szerintetek érzékenységéből adódóan fog-e félni tőlünk a beavatkozás után? Hiperaktivitása megmarad?

2017. márc. 20. 20:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést a regényért! A válaszokat előre is köszönöm!
2017. márc. 20. 20:03
 2/6 anonim válasza:
Nem kell miért aggódnod :) Ugyan olyan hiperaktív, barátságos lesz.
2017. márc. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hiperaktiv maradt a kutyánk, de egy arnyalttal nyugodtabb. Mindenképp javaslom, mert ha egyszer véletlen kicsúszik a kezéből a poraz pl. Képes atrohanni 4 sávos úton a szika után.. . Az meg nem lenne túl jo.
2017. márc. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekünk van egy papáméktól költözéskor mentett "poroszosan" nevelt (de főleg sehogy nevelt) kanunk, akit ahogy hozzánk került ivartalanítottunk, mert ha elengedtük az udvarban azonnal leste hol szökhet. Egyébként ő is egy hiperaktív és végletekig kedves és barátságos kutya, soha morogni nem láttam se kanra se szukára, és rá nagyon jól hatott az ivartalanítás! Személyiségében teljesen változatlan maradt, viszont kiegyensúlyozottabb és nem hajtják már a hormonok, előtte volt hogy meglógott a nyíló kapunk és usgyi kergethettük míg értük, most meg ha ki is suhan hívásra szinte azonnal jön vissza, pedig soha nem gondoltam hogy eljutunk idáig. Szerintem mindenképp jól cselekedtek, én nekem amúgy is mindig az volt a véleményem hogyha valaki lakásban tart kan kutyust a fent említett birkózós problémák miatt méginkább ajánlott az ivartalanítás! (Én is voltam olyan vendégségben már ahol a ház ura számomra kissé kellemetlenül örült nekem :D)
2017. márc. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2017. márc. 21. 05:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jól döntöttetek. A mi kan kutyánk is rosszul viselte a tüzelési időszakot (melyik nem?), ha érezte a szuka szagát nem hallgatott ránk, folyt a nyála stb. Utána az elmúlt. De a temperamentuma, kedvessége magmaradt.
2017. márc. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!