Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartás téma miért jó?

Réka20030616 kérdése:

Kutyatartás téma miért jó?

Figyelt kérdés
Holnapra nagyon fonros lenne irnom egy vitát arról hogy: Tarts kutyát!, tudnátok írni pár pozitív érvet megfogalmazva.?

2017. márc. 22. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

- Felelősségre nevel (jó esetben)

- Sétálni kell vele, sokkal többet lesz az ember a szabadban, a friss levegőn, többet mozog

- Szeretetet ad a kutya

- Új barátságok alakulhatnak ki, új embereket ismersz meg általa, más kutyatartókat

2017. márc. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Feltétel nélkül szeretnek

Többet mozogsz ha van kutyád ez jó a vercukorra pl. Illetve az elhízás ellen. Egy kutyásnak kb muszáj napi 1-2 órát sétálni. Sok embernek ez nincs meg.

2017. márc. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szereteted ad

gondoskodnod kell valakiről-fontosnak érzed magad, pl időseknek lehet, hogy a kiskutyájuk az egyetlen társuk és ő adja meg nekik azt a célt, amiért még érdemes élni

gyerekeket szociálisan érzékenyíti

ritmust ad az életednek, minden reggel-du-este séta, etetés

sok barátot szerezhetsz kutyasétáltatás közben

személyi edző- muszáj sétáltatni, lefárasztani napi szinten

türelemre tanít

taníthatsz neki trükköket-apró sikerélmények

versenyezhetsz vele- még több embert ismerhetsz meg, sokakban él a versenyszellem és ezzel ki tudják elégíteni


puha :)

visszahozza a labdát

ha a barátnődet csak a 4 éves hugával engedik ki, a kisgyereket jól lefoglalja a kutya

biztonságérzetet ad-pl ha jön valaki, ugat, de én személy szerint kutya nélkül biztos, hogy nem mennék el az erdőbe egyedül futni/biciklizni/sétálni

2017. márc. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

1 -Rengeteg szeretetet ad

2 -ha kutyád van az egy életmód (a legegészségesebb)

3 -sokkal könnyen rendszerezni a hétköznapokat

4 -fiten tart

5 -különböző emberekkel ismerkedhetsz meg

6 -egy családtag

7 -ő mindig szeretni fog, sose hagy cserben ugyanis te vagy az ÉLETE

8 -megtanítja az embert a természet nyelven

9 -olyanok mint egy tiszta lap, azt írsz rá amit akarsz, nincsenek elő ítéletek

10 -MI A ROSSZ A KUTYATARTÁSBAN?:)

2017. márc. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 a kutyakaki felszedés xD
2017. márc. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

édesanyám eléggé depressziós személyiség, befordul nem érdekli semmi amikor mélyponton van


elutaztam 4 napig ideköltözött hogy vigyázzon a kutyusra, arra jöttem haza hogy rityeg-rötyög megállás nélkül, depressziónak nyoma se volt, hazaköltözött durr vissza mélypont mosolytalan arc stb


1 hónapja mondtam neki hogy elmegyek érte elviszem egy helyre és imádni fogja, húzta a száját, nincs kedve stb szokásos depis duma

igen ő még nem tudta menhelyre vittem, csak pislogott amikor odaértünk

mondtam neki (igen hazudtam) hogy az enyém nagyon magányos kéne neki egy társ aki felvidítja amikor nem vagyok otthon

kérdeztem tőle neki melyik szimpatikus melyik tetszik

kis keverék barna gyönyörűséget szemezte már 3. kör óta mikor megkérdeztem nem e szeretne hazavinni egyet?

sírva fakadt és azt mondta IGEN


kutyus azóta nála van depinek szinte nyoma sincs ha mégis elkezd befordulni Mafla megérzi és megy viszi a játékát anyám meg mint a megbűvölt elkezd vele játszani és folyamatosan rityeg-rötyög,kutyus is szemmel láthatóan jól érzi magát anyámnál, szót fogad neki és imádja anyámat


írd meg hogy akinek kutyusa van elkerülheti a pszihiátert

2017. márc. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Depresszio es magany ellen jo. Igy nem vagy maganyos,rá mindig szamithatsz ö o5 van melletted.
2017. márc. 23. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Komlósi G. ***** válasza:

#6!

Fantasztikus sztori :.)


A kutya az ember legjobb barátja. És ez nem közhely.


Szerintem mindent írtak mások, amit szeretnék, igy csak megerősíteni tudom.


-A kutyával megtanulsz rendszeres lenni, megtanulod a felelősséget. Sok pár gyerekvállalás előtt kutyát vállal, mert kb annyi vele a baj, és egy éles próba.

-Fitten tart, mert muszáj vele mozogni. Nekem azert is kell, hogy ne poshadjak be a lakásba, és muszáj legyen mozognom.

- Szociális dolog, mert ismerkedsz a ktyásokkal

- Határozottabb személyiség leszel, mert mindig kontrollban kell lenned, és sikerélméned is van benne

- Testbeszéded természetesebbé válik, emberek közt is kamatoztatod ujonnan szerzett tudásod. Ösztönösebbek lesznek a mozdulataid, jobban odafigyelsz a környezetedre, megtanulsz apróbb jelekből következtetni (és kamatoztathatod emberi kapcsolataidban is), és megtanulsz emberek közt is asszertivebben reagálni dolgokra

- Csapatmunkára nevel, mert közösen kell csinálnotok dolgokat es folyamatosan oda kell figyelned rá

- Természetközelibb életmód. A kutya kapu és sarokpont lesz minden más állat megértéséhez.

- Önbizalmat ad, ha van egy engedelmes kutyád. Érzed a kontrollt

- Szeretetet ad. A ktyában és benned is szeretethormon választódik ki, ha simogatod.

- És igen, pont emiatt antidepresszáns. A macska (bár macskám is van és imádom ket) ezt ebben a formában nem tudja.


és még sorolhatnám

2017. márc. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!