Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg harapott a kutyám, de nem...

Meg harapott a kutyám, de nem szándékosan. Ántsz mit tesz?

Figyelt kérdés

Hétfő este kutyammal játszottam egy bottal és ő annyira szerencsétlenül fogta meg a botot, hogy beszorult valahogy a pofájába ezért segítettem neki és ahogy mozgatta az száját véletlenül ráharapott az egyik ujjamra.

Otthon azonnal fertőtlenítettem és bekötöttem mára begennyesedett ezért elmentem a heim pálba ahol felvették az adataim elláttak majd kitértek a kutyára elmeséltem nekik a sztorit és mondtam hogy be van oltva a kutyám megértették de mondtak hogy keressem föl az ántsz ok majd leellenőrzik a kutyát, hogy biztos be van e oltva.

Ma már nem tudtam őket elérni nem tudom ez ilyenkor mennyire sürgős? olvastam itt pár sztorit hogy mit csinálnak a kutyákkal ha mégis úgy dönt a doki hogy megfigyeltem tartja amit én nem szeretnek

mi lesz ha nem keresem fel az ántsz-t?



2017. márc. 22. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kórház lejelenti az ÁNTSZ-nek. Be van oltva a kutyád veszettség ellen?
2017. márc. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

be van oltva

de ha a kórház jelenti akkor nekem minek kell felkeresnem az ántsz-t ?

2017. márc. 22. 21:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, s nem is kell. Ismerősömet harapott meg kutya, a tisztiorvosi szolgálattól telefonáltak neki másnap, a kórház adta át az infót. Ha van oltása a kutyádnak, ne foglalkozz az üggyel. Úgyis megtalálnak, ha akarnak valamit.
2017. márc. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj sehova. Ha az ANTSZ kap értesítést a kórháztól, majd felveszik veled a kapcsolatot.

Nem csinálnak semmi különöset akkor sem, ha megfigyelés alatt van a kutya.

2017. márc. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem amikor megharapott egy kutya, (nem a sajátom) a kórházban tetanuszt kaptam, illetve a gazda bekísért és hozta magával az oltási könyvet, azt ellenőrizték, hogy be van-e oltva a kutya. Nem hiszem, hogy gond lenne ebből, maximum bemutatod az oltási könyvet és kész. De így, hogy véletlen volt, nem hiszem hogy foglalkoznak ezzel. Ha rád támadott volna, az más lenne, mert akkor veszélyes is lehetne akár.
2017. márc. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
kellett volna vinned magaddal az oltási könyvet. csak arra kiváncsiak, hogy a kutya be van-e oltva veszettség ellen. Ezt bemutatod, aztán kész is.
2017. márc. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kell tenned semmit, be van oltva a kutyád. Semmi szükség a megfigyelésre.

Mindenesetre sikerült marha bénán ráharapnia a kezedre ha ezt így összehoztátok.

Jobbulást!

2017. márc. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amikor hozzam kerult a kutyusom akkor ra 3 napra megkarmolta egy anyajegyemet veletlen.

En bementem a surgossegire, kaptam tetanuszt.

Egy papirt kellett kitolteni, hogy hol tortent, ki kutyaja, szandekos volt e.


Az antsz a hatosagi allatorvost kuldte ki hozzank, megnezte a kutyamat, aztan ra ket hetre megint.

Ez volt a megfigyeles.

Szerintem csak azert jottek ki, mert 8 hetes kutyababa leven nem volt meg meg a veszettsegelleni oltasunk.

Aztan a hatosagi allatorvos adott rola egy papirt, hogy nem veszett a kiskutyam.

2017. ápr. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!