Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyers hússal (barf, prey)...

Nyers hússal (barf, prey) etetem a kutyámat, de pokoli szénhidrátéhsége van és mindent felzabál. Térjek vissza tápra?

Figyelt kérdés

Szóval nyerset eszik a kutya, elég nagy mennyiséget is, valahol a barf és a prey között helyezkedik el az étrendje,de úgy vágyakozik a szénhidrát után hogy teljesen tanácstalan vagyok.

Leginkább akkor látszik, amikor póráz nélkül sétálunk.... Ha szemmel tartom, nem eszik fel semmit, csak nézi a zsömléket, kenyeret kigúvadt szemekkel és közben csöpög a nyála. Ha nem figyelek egy pillanatra, úgy behabzsolja, mintha az élete múlna rajta, ijesztő. A múltkor egy kakaós csigát talált a fűben és mire odafordultam már a harmadát benyomta. A kis barátnőjével behabzsoltak egy fél csomag Oreo kekszet a bokor alatt. Egy vekni penészes kenyérből is leharapott egy jókora darabot.


Ha rászólok, ott hagyja, kiköpi,kikerüli stb, de mindig ez van, ha látja, hogy nem arra nézek, próbálkozik. Elég szigorúan van tartva, szóval nem neveletlenségről vagy ráhagyásról van szó, a kutya szabályosan REMEG, ha nem eheti fel ezeket, teljesen más idegállapotba kerül. Ha én itthon eszek Korpovit kekszet, felül a vackában, engem bámul és közben folyik a nyála.


Amíg tápot evett, nem volt ENNYIRE rákattanva az ilyesmire. Igazából a fogkövesedés miatt tértünk át nyersre, de ezek után kezd elmenni a kedvem az egésztől... :D



2017. márc. 23. 11:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem térj vissza a tápra. Dokijától is meg lehetne kérdezni, hogy ő mit tanácsol
2017. márc. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%

Ez csak rossz szokás, a kutyának a leírt dolgokra semmi szüksége nincs. (keksz, zsemle stb.) Emiatt nem kell tápozni. Tiltsd, figyelj rá.

Mint ahogy a gyereknek sem gumicukorra és hasonlókra, attól még akarja és szereti.

2017. márc. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
Hadd egyen szerencsétlen állat azt is, amit szeret. Gondolom te sem csak az embernek hasznos táplálékon élsz. Ne legyél álszent és a többi válaszoló sem. Megnézném mit szólnátok, ha ti lennétek tiltva pl. a tortáról, pizzáról, mert az hiába finom, nem hasznos az embernek. Miért ne kaphatna tápot is a hús mellé a kutya ?
2017. márc. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hármas egyetértek veled, kap azért néha ilyesmit pl. kiflidarab, keksz meg ilyenek, csak fura hogy ENNYIRE elhatalmasodott rajta ez a felzabálósdi.
2017. márc. 23. 12:25
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

Utolsó válaszoló, azért mert a BARF/PREY módszert nem keverjük a táppal, más a felszívódása, keverni nagyon káros!!! És ha a gyereked mondjuk a szemetet enné fel az utcáról vagy benyomna egy kis Domestost azt is engednéd, mert miért is ne egye amit megkíván? A kutyáért felelősséggel tartozol, nem etetheted tortával, pizzával vagy nálatok ezt kapja az állat? Normális vagy?

Kérdező!

Tökéletes a BARF, a kutyának rossz szokása a felevés, tiltsd neki, ennyi. Mellesleg az etetésnél jól vannak belőve az arányok? Hány %-ra számolsz?

2017. márc. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
14%
BARF mellett minek eteted kenyérrel, keksszel???? Ne haragudj már, de akkor te is csak divat BARF-os vagy, esetleg nézz utána ennek az etetésnek rendesen, mert ezek után 90% hogy nem jól csinálod. Normális BARF-os soha az életben nem adna a kutyának kekszet, mert tisztában van a BARF élettani hatásaival, és tudja mi kell a kutyának. Sok ész nélküli divat BARF-os meg megbetegíti a kutyáját, és emiatt lassan az állatorvosok sem ajánlják.
2017. márc. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Én a saját kutyámat nyers marhával, csirkével, zöldségkeverékkel etetem viszont mióta rendszeresen nagyobb távolságokat futunk, szoktam neki főtt rizst adni. Viszont figyelj oda, hogy nem minden kutya tolerálja teljesen a rizst.
2017. márc. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hatos, azért te sem vagy semmi.

Ha hetente kap egy csücsök kiflit, az nyilván súlyosan károsítja az egészségét.

2017. márc. 23. 12:47
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Itt nem erről van szó. Nem lesz tőle baja. DE!!! Itt elvekről van szó. Ahogy eteted a kutyád, nyilván szerinted az a legjobb. Ha BARF, akkor BARF. Viszont tartsd be az alapelveit, különben nem komolyan vehető. Melyik BARF csoportban vagy fórumon hallottad, hogy adnak a kutyának kenyeret? Nagyon komolyan elítélik, csak szólok. Mert ott a kutya EGÉSZSÉGE a legfontosabb. Ebbe nem fér bele a kilengés. Nem vagyok amúgy abban biztos, hogy a nyers mellett nem kifejezetten káros -e. Újra megkérdezem, hány %-os kaján van a kutya? Mit kap pontosan, hús-csontos arány? Kiegészítők?
2017. márc. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Még próbálkoztunk egy ideig, kapott egy kevés rizst is, valamint az eddigiek helyett más kiegészítőket. Még a kérdés kiírása után közvetlenül voltunk dokinál kivizsgáláson, az ebnek nincs semmilyen rendellenessége, vérképe is jó volt. Végül elegem lett és visszatértünk tápra és mintha elvágták volna a problémát. Na, ilyen is van. A márkáját nem írom le, mert úgyis csak le lenne sz.rozva.


A segítő szándékú válaszokat köszönöm.

2017. júl. 12. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!