Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ennyire lazán veszik...

Tényleg ennyire lazán veszik a kutyasétáltatást a fővárosban?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyok Budapesten, és most vettem észre, hogy milyen lazán veszik az emberek a kutyasétáltatást. A belvárosban mozgok, Nyugati pályaudvar, metrólejáratok, Parlament, egyetem, tehát minden tele van emberekkel, kocsikkal, és zajjal.

Eddig 1 kezemen meg tudnám számolni, hogy hány kutyát láttam pórázon.

Nagyon durva, hogy mindegy mekkora a kutya, mindenki szabadon sétáltatja, 2 véglet van, vagy a gazda mögött megy 3-4 méterrel, a gazda pedig hátra sem néz, hogy megvan-e még, vagy előtte 10 méterrel, átvágva az emberek között.

Mégis kb minden kutya iszonyú jól neveltnek tűnik, csak ügetnek egyenes vonalban, nem bóklásznak össze-vissza, megállnak az úttest előtt, nem ugatják az embereket.

Ez tényleg ilyen lazán megy Pesten? (Egyébként minden ember kezében ott van a póráz, vagy a zsebéből lóg ki, nem tudom felfogni, hogy miért hagyják a kutyát szabadon menni a belvárosban.)

Az is hihetetlen, hogy senki nem szólt még nekik, nem hinném, hogy ott nincs valami szabályozás a pórázon tartásra.

Ja és én is nagy kutyás vagyok, van is kutyám, de városban emberek között pórázon jön, és olyan helyen engedem el, ahol futtató van vagy mező/rét, akármi, szóval nem állatutáló vagyok, sőt.

Ti hogy vagytok ezzel, gyakran viszitek a kutyát póráz nélkül? Esetleg aki Pesten lakik, és így sétáltat, az miért teszi?



2017. márc. 23. 16:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%

Falun agresszív "önsétáltató" kutyák vannak és a barom emberek azért is beszólnak ha játszol/tanítod/sétáltatod a kutyádat. Itt napi szinten halnak meg kutyák azért mert "hülyék" és az itt "élő" kutyák 99%-a agyon kínzott nagypofájú(értsd: Egyszer az állandóanugató szomszéd nj-hez láthatóan dühöen és agresszían egy bottal a kezembe odamentem. 1 m-re közelítettem meg,csóri már menekült is) "házőrző".

Szóval ott milliószor jobb a helyzet.

Amúgy meg ott a rendőr,ott a jegyző. A kutya kóbor is lehet mert igazából még jele sincs annak hogy valahol ott a gazdája. Könnyű tenni valamit csak ahhoz ugye meg kell mozdulni...

2017. márc. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
54%

Ismerős környéken én sem tartom pórázon a kutyát, pár hónapos korától vittem mindenhová magammal akár ölben is, autóúton mellettem ül az ülésen első perctől.

Közvetlen, jól szocializálódott kutya, gyerekekkel toleráns, más kutyákhoz nem szalad indokolatlanul oda, csak akkor játszik másokkal, ha épp beszélgetünk egy idegennel.


Forgalmasabb helyeken, főút mellett felteszem a pórázt mert a hangok, meg a közeg zavarhatja


Volt hogy már szóvá tették hogy se szájkosár, semmi, akin látom hogy olyan annak szólok hogy nincs szükség ezekre.

2017. márc. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Forgalmas helyen én sem engedem el. Akármilyen jól nevelt megzavarhatja valami, ami miatt kifut az autók közé. Parkban engedem el, úgy hogy senkit se zavarjunk.
2017. márc. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
26%

Kedves kutyások! Utcán, közterületen, metróban, akárhol... Fel kell tenni a pórázt! Ha indokolt, akkor szájkosarat is! Törvény. Írja. Elő. Én is állatbarát, szeretem őket, van is. Ettől függetlenül mondom, hogy tessék feltenni a pórázt! Soha nem tudhatod, hogy mi fog történni. Köszönöm.


Kérdező: én is pontosan ezt tapasztalom. Budapesten születtem, 30+ éve élek itt. Az igazán nagytestű kutyákat kivéve, MAJDNEM mindenki póráz nélkül sétáltatja a kutyáját. Nem tudom megérteni. Törvény is van rá. És attól, hogy nem tartatják be, már be sem kell tartani?

2017. márc. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
62%

a ház körül én sem kötöm meg de ha pl blaha stb körül megyek vele alap a póráz


azért nem kötöm meg a ház körül mert nincs futtató a közelbe (na jó van de aki oda bemegy annak sok szerencsét, dugig széttört sörösüveggel, sajnos nem egy fecskendőt is láttam már ott) neki is kell a szabad mozgás, nem tudom minden nap elvinni pl városligetbe maximum hétvégén


ne a kutyásokat okold nincs alternatíva, a 3x3 méteres veszélyes futtató nem alternatíva

te se szeretnél mindenhol pórázon menni hidd el a kutyák se

2017. márc. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
13%
#5: Akkor lehet, hogy a helyi kutyás közösségnek össze kellene fogni és néha közösen ki kéne takarítania a kutyafuttatót, nem? És akkor nem lesz tele üvegszilánkkal, eldobált tűvel, szeméttel. Bocsánat, de ez nem ok arra, hogy egyrészt megszeged a törvényt, másrészt esetlegesen raiadalmat, félelmet keltesz másokban a szabadon rohangáló ebbel. Mint mondtam, én is nagyon szeretem az állatokat, de a kutyáktól tartok. Minden egyes alkalommal, mikot jön velem szembe egy szabadon sétáltatott eb, átmegyek a másik oldalra. Nem véletlenül, többször előfordult már, hogy utánam kaptak, felém ugrottak, morogtak. Többször rontott már nekem szabadon engedett kutya a lakótelepen, ugrált körülöttem össze-vissza, morgott, majd össze szartam magam. Aztán jön a gazdi, hogy "nem bánt, csak játszani akar." Szóval, még egyszer, röviden: póráz! Ha kell, szájkosár. Punktum.
2017. márc. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
És a parkban elengedhetjük kedves utolsó, vagy ott sem lehet mert valaki fél? Ma két órán keresztül nyúzták a kutyáimat gyerekek a parkban. Nekik is legyen örömük na.
2017. márc. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
55%

Én teljesen őszintén megmondom, hogy le se szarom, mit mond az a gagyi kormányrendelet, ez nem szabálysértés, büntetni nem lehet miatta, szóval nem fogom madzagon rángatni a kutyámat, hanem egyszerűen csak figyelek, hogy mit művel és ha nem tetszik, szólok neki. Igen gyorsan rájön a kutya, hogy mit vár tőle a gazdája. Amelyik még nem áll ezen a szinten, azt viszik pórázon, mert senki sem a maga vagy a kutyája ellensége, senkinek se jó, ha állandóan kellemetlen vagy veszélyes helyzetbe keverednek. Igen szűk az a kör, akik úgy sétálnak póráz nélkül, hogy igazából nem kéne, de ők is többnyire inkább csak a tanulási fázisban vannak még.


Ja, a természetbe tényleg szabálysértés, de hogy őszinte legyek, ez se hat meg, egészen röhejes, életidegen hülyeség ez az egész. Pontosan a napi gyakorlat mutatja meg, hogy gond nélkül képesek együtt élni kutyák és emberek.

2017. márc. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
67%
Egy babakocsis kismama a tigris boxerrel, mellette a kerékpáros hölgy (tolta a bringát) pulival. Mindkettő pórázon, ennek ellenére a boxer jól beleharapott a puli nyakába. Nem a pórázon múlik, nálunk a parti kerékpárúton lehet csak elengedni (de minek, kertes házban kedvére rohangálhat), a forgalmas főút mellett nem.
2017. márc. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor lehet, hogy a helyi kutyás közösségnek össze kellene fogni és néha közösen ki kéne takarítania a kutyafuttatót, nem?"


nem egyszer kipucoltuk, másnapra ugyan úgy nézett ki, nem egy hét múlva, másnap!

mivel tiszta volt ott ittak a fiatalok mert máshol nem lehet leülni, boros, sörösüveg kupacok és szilánk

én megmondom harmadik alkalom után meguntam

az a putri 9nm2 őt 5 órán át ganyéztuk 4 en mire kinézett valahogy aznap este 1 alkalom volt amikor használhattuk

sajnálom nekem nincs napi 5 órám takarítani a közterületet főleg hogy erre vannak fizetett emberek

2017. márc. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!