Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jobb lenne inkább eladni őket?

Jobb lenne inkább eladni őket?

Figyelt kérdés

3 éve vettünk 2 kutyát, akkor még semmi baj nem volt, 2 fizetésből éltünk, mindenünk megvolt. Azóta én eljöttem szülni (ikreink lettek) a párom vállalkozásba kezdett, ami egyenlőre 0-ban fut.

A kutyákra rengeteg pénz elmegy egy hónapban (táp, játékok,az egyik sokat betegeskedik). Most egyszerre volt beteg a két gyerek és a kutya, és mire kivaltottam a gyerekek gyógyszerét a kutyát már nem tudtam elvinni, itthon kezelgettem. Múltkor volt nálunk egy ismerős aki 150 ezret ajánlott a két kutyáért (annó 600 ezerért vettük, utolsó álom volt a tenyésztőnél), tudom, hogy, mostmár nem tudnám ennyiért eladni, sőt csak elajándékozni tudnám.

Sajnos időnk sem igazán van rájuk, heti 1-2x sétaltatva vannak, de nem az igazi.

Ha egyenesbe jövünk és nagyobbak lesznek a gyerekek mindenképpen szeretnénk kutyát majd.

Szerintetek oda adjuk?



2017. márc. 23. 18:22
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Mivel érzelem láthatóan nem fűz titeket hozzájuk, nyilván ez a legjobb döntés. 3 éve vettük "2 kutyát".. :D
2017. márc. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Mi van a szerződésben? A tenyésztőnek általában elővásárlási joga van ilyenkor, nem adhatod oda csak úgy bárkinek. Tehát először vele beszélj.

Egyébként a kutyavállalás előtt kell ilyenekre gondolni, hogy amikor jön a gyerek, akkor is lesz-e rá idő, mert utólag csak a kutyák szívnak amikor le lesznek passzolva... De ha jó helyre adod őket akkor nyilván ez a jó döntés.

2017. márc. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ezt már eldöntötted... Igazából nem írsz semmit a kutyákról, így max a lelkiismeretedetet tudjuk megnyugtatni. Ha a vevő nem szaporítani akarja őket és szeretettel neveli, akkor valószínűleg jobb lesz nekik.
2017. márc. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Semmiképp ne legyen többet kutyátok. Nektek nem való. Az állat nem egy tárgy, hanem érző lény. Majd azt is lepasszoljátok, ha megint hasas leszel és szülsz ?
2017. márc. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdés, hogy legyen-e még mert lesz.

A tenyésztő nem magyar és már nem foglalkozik tenyésztéssel. 3 év alatt egyszer sem keresett minket.

Szeretem a kutyákat, de nem jó így nekik sem, hogy nem jut elég figyelem, pénz rájuk.

2017. márc. 23. 19:11
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Kezdjük ott, hogy nem a tenyésztő dolga keresni a gazdit hanem a gazdinak illene néha jelentkezni és tudatni, hogy vannak a kutyák. Remélem azért a gyerekeidhez azért jobban kötődsz. Add oda az ismerősötöknek ivartalanítási szerződéssel 150ért és akkor a lelkiismereted is nyugodt maradhat. Persze ahogy a kérdésből átjön te csak szabadulni akarsz tőlük. Mindegy, hogy kinek csak jó sokat fizessen. Viszont ennyi idősen már nem szabad elválasztani testvéreket. Akkor add oda valaki olyannak aki mindkettőt elviszi és tudod ellenőrzik, hogy jó sorsuk lesz. (Bár csak jobb lehet mint nálatok)
2017. márc. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Elég szomorú, hogy lesz másik kutya. Az is, hogy ilyen ember gyereket nevel. Szép példát mutattok az ikreknek.
2017. márc. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű, neked kell eldönteni. Bár nekem rejtély hogy valaki miért akarna fizetni egy beteges kutyaert. De szerintem nem szereted őket eléggé szóval ha jo helyre adod lehet hogy olyan gazdájuk lesz aki tényleg megadja nekik ami kell.
2017. márc. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

jó helyre kerülnének? az új gazda nem akarja őket szaporítani? lesz pénze és ideje rájuk?


ha ezek a feltételek teljesülnek, akkor szerintem add oda őket


megkérdezhetem hogy milyen fajta kutyák? :)

2017. márc. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Abban a korban vagyok, hogy minden ismerősömnek gyereke van és kis családja.

Érdekes,hogy mi is és még sokan meg tudjuk oldani,hogy mindenkire jusson elég figyelem.

Nálatok nem az anyagiak a legnagyobb gondok, hanem más téren sem kapják meg a kutyák azt amit megérdemelnek.

Heti 1-2x séta?Ez is a pénzhiány miatt van, mi?

Ha nem vagytok alkalmasak a kutyatartásra,akkor nyilván adjátok el olyannak,aki foglalkozik velük.

De ilyen esetben szerintem ne akarjatok majd újra kutyát.Mert hangsúlyozom,hogy a leírtak alapján nem az anyagiak miatt nem kapnak meg mindent.

Egyszerűen már nem érdekel titeket, felesleges nyűg lett.

Megértem amúgy,hogy két pici baba mellett nem egyszerű foglalkozni a kutyákkal is.

De ha szeretnétek őket,akkor fel sem merülne bennetek,hogy lepasszoljátok őket, hanem mindent megtennétek,hogy megmaradhassanak.

btw nagyobb gyerekek mellett is ugyanúgy lesz teendő,nem hiszem,hogy okos döntés lenne akkor magatokhoz venni(Főleg hogy az előzőket lepasszoltátok)

amúgy csak egy kérdés, ha pár éve 600-at tapsiltatok el a kutyákra,akkor hogyhogy nem sikerült legalább egy minimális tartalékot meghagyni állatorvosra?

mi pl 3-an élünk 200 ezerből összesen, mégis van tartalékunk állatorvosra,ha baj van vagy esedékes dolog(oltás pl) akkor rögtön tudjuk vinni őket az orvoshoz.de inkább nem ennék és eladnám a tárgyaimat,mint hogy ne tudjam elvinni a beteg állatomat orvoshoz.

de mindegy. ha nem való nektek állat,az nem szégyen, csak az ,ha nem ismeritek fel és később újra vennétek magatokhoz állatot. minek?

2017. márc. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!