Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet megsimogatni...

Miért nem lehet megsimogatni ezt a kutyát?

Figyelt kérdés

A papámnál van egy németjuhász.De nem lehet megsimogatni.odamegyek hozzá és elmegy.Csak ugrál meg futkoz össze-vissza,mást nem csinál.Csak akkor jön oda,ha kaját adok neki,vagy elviszem sétálni.Azt szereti,ha a labdát dobálják neki,de megsimogatni mem hagyja magát.Pedig az legfontosabb egy kutyában,hohy szeretgetni,simogatni lehet.

Érdekes,a szomszéd macskája is hagyja hogy megsimogassam,akár fél órákig is lehet dögönyözni.A nagybátyám keverék kutyája is nagyon aranyos,mindig odajön,pacsit ad,lehet simogatni.Járok német különórára,ott is van egy állítólag nagyon barátságtalan macska,de érdekes,hozzám mindig odajön egy kis simogatásra.Szóval értek az állatokhoz.Még kisebb voltam,volt egy staffi ami nagyon tetszett.És ő egy nagyon hírhedt kutya volt,egy telephelyet őrzött.Mindenki rettegett tőle,inkább átmennek az út másik oldalára.Egyszer kiszabadult és megkergetett valakit,az autóba zárkózott be az ember a kutya elől.És én ismeretlenül benyúltam a kerítésen és megsimogattam ezt a vad kutyát.Szóval csak a saját kutyánkkal nem találom a közös hangot



2017. márc. 24. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak nincs hozzád szokva. Tölts vele több időt, beszélj hozzá (ezt többen hülyeségnek tartják, de szerintem a kutyák nagyon is felfigyelnek arra, ha foglalkoznak velük). Én utcai kóbor kutyát hoztam haza, még nyakörve is volt, rajta a nevével. nem neveztem át vagy ilyesmi, a munka mellett foglalkoztam vele eleget és még a munkahelyemre is elvittem. Később már hagyta, hogy megsimogassam, a fejéhez csak később hagyta, hogy hozzá érjek, de végül 16 évig élt velem.
2017. márc. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vannak kutyak, akik nem feltetlen kedvelik az erintest (akarmilyen okbol kifolyolag) vagy alapvetoen bizalmatlan az idegenekkel es amig egy alapveto bizalom ki nem alalkul tavol tartja magat toled.


Az egyik kutyam egy hatalmas oleb imadja a simit es a szeretgetest a masik...nos inkabb elturi meg tolem is, de idegeneknek nem hagyja magat (bar van par kivetel, behany oreg foszerert teljesen odavan).


Az, hogy mas allatokkal milyen a kapcsolatod semmit nem jelent, ok is egyenisegek valahol.

2017. márc. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem minden kutya szereti a simogatást, pláne a fején, feje tetején. Játssz vele úgy, hogy az neki is jó legyen, labdázzatok, sétáljatok. A simogatást ne erőltesd rá, ha nem akarja.
2017. márc. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Már 4 éve ismerem.Mi hoztuk haza apával.Minden héten látom 1-2 alkalommal.Minden héten elviszem sétálni

Nem szeret engem?

Momdjuk az elég szívás,hogy egy idegen,telephelyi őrkutya is kedvesebb volt hozzám,mint a saját kutyánk.

2017. márc. 24. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!