Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megnyíratnám a kutyám...

Ha megnyíratnám a kutyám bundáját, később ugyanolyanra visszanőne?

Figyelt kérdés
szóval akitám van. Már most szenved a melegtől. Arra gondoltam hogy kicsit rövidebbre vágatom a bundáját viszont nem tudom hogy visszenőne-e rendesen a szőre. Kifejezetten nem ajánlott nyíratni őket mert tönkre megy a bundájuk viszont nem értem ez mit jelent. A fülénél egyéb okok miatt le lett vágva a szőr pár hónapja és félig már visszanőtt, ugyan olyan piha. Okozna neki bármilyen problémát ha megnyíratnánk? Én már nem hiszek ebben a télen fűt nyáron hűt dologban mert nyáron csak szenved a legkisebb melegtől is.
2017. márc. 25. 16:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Visszanőne... Nekem bobtailom volt - ritka igényes szőrű fajta - volt nyár, hogy kopaszra nyírattuk. Télre újból a nagy bundájában tündökölt. Nem volt a szőrminőségben sem különbség nyírás után.
2017. márc. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
34%

Ha tudsz angolul: Never, ever shave an Akita. There are some who mistakenly believe it will help the dog remain cool in hot weather – this is not true. They cool off by panting and by sweating from the paws….shaving would not affect body temperature.


Ha nem, akkor azt írják, hogy tilos Akitát borotválni, mert hiába gondolod úgy, hogy emberként biztos milyen jó lenne ha azt a nagy bundát leszedik rólad, a kutyák nem így működnek. Arra való a lihegés meg ilyesmi, megoldják maguknak. Nyáron csak adj neki sok vizet.

2017. márc. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
és jobban viselte a meleget? okozott neki bármi problémát a rövid szőr?
2017. márc. 25. 17:01
 4/19 A kérdező kommentje:
attól még sétálnia kell...
2017. márc. 25. 17:02
 5/19 A kérdező kommentje:
amúgy nem kopaszra szeretném csak fél vagy 1 centivel rövidebbre vágatni mert hosszú a szőre.
2017. márc. 25. 17:03
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Persze, sokkal jobban viselte a nyarakat rövid szőrrel a bobtail. Ezért is nyírattuk le, látványosan szenvedett a nagy bundájában a hőségben.
2017. márc. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
Nem minden kutya ugyanolyan. Bármire keresek, a külföldi oldalak mind azt írják, Akitát NE.
2017. márc. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
hidd el nem nyíratnám le csak úgy, de azt látni, hogy most tavasszal mikor még jócskán hűvös van az 1 órás séta felénél könyörög hogy álljunk meg mert megdöglik a melegtől, nagyon szar...
2017. márc. 25. 17:13
 9/19 anonim ***** válasza:
79%
A meg szerintem az a kategoria ami nem normalis es szakembert kene megkerdezni. 14-18 fokban nem kene szenvednie, mas oka lehet.
2017. márc. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
60%

Ki hitte volna, hogy nem minden kutya egyforma :)


Kérdező, legjobb ha felhívsz egy kutyakozmetikát, ők biztosan jobban tudják, mint itt a neten kutakodók.

2017. márc. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!