Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a megoldás?

Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Menhelyről hoztam egy nagyon szelid kedves kutyust. Jelenleg lakásban van mert most lett ivartalanitva. Az a baj, hogy mikor kiviszem az udvarra egyfolytában a szökés lehetőségét keresi. Próbálja magát a kerités alatti résen kigyürni. Nagyon megszerettem és nem szeretném elvesziteni. Kérlek segitsetek.
2017. márc. 25. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Sok séta (a kapcsolatépítés miatt is, meg azért is, hogy ne kelljen szöknie, ha világot akar látni), kertbe csak pórázon menjen, és szökésbiztos kerítés. Plusz egy kutyasuli is jó lenne, szintén a kapcsolatépítés miatt.
2017. márc. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy előéletéről semmit sem tudok. A lakásban nagyon nyugodt semmi probléma vele. Próbáltam vele sétálni de ha felteszem a hámot egy tapodtat sem megy. Lehet, hogy nem volt neki és fél tőle?
2017. márc. 25. 18:42
 3/5 A kérdező kommentje:
A lakásban nincs semmi gond vele. Próbáltam sétáltatni, de ha felteszem a hámot néha néha lép egyet, és ennyi a séta.
2017. márc. 25. 18:45
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell tudnod semmit az előéletéről :) A kezelésén nagyon ritkán változtat az, ha tudod, hogy miért olyan a kutya, amilyen. Arra kell reagálni, ahogy viselkedik, nem arra, amit valaki valamikor régen csinált vagy nem csinált vele.

Tedd fel rá a hámot (bár inkább egy jó nyakörvet), és hagyd rajta, csak úgy, otthon. Nem ácsoroghat egész nap egy helyben, majd rájön, hogy lehet vele mozogni, és nem lesz gond :)

2017. márc. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitséget.
2017. márc. 25. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!