Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amelyik kutya nehezen viseli...

Amelyik kutya nehezen viseli az autóutat, hogy bírja a vonatot?

Figyelt kérdés
Az a helyzet áll fent nálunk, hogy párommal élünk 2-en, van egy 4 hónapos kölyök kutyánk, aki rendszerint az autóba behány, és veszettül folyik a nyála utazás során.. Jön a húsvét, párom családjával közös programot szervez, én is örülnék, ha meg tudnám látogatni szüleimet, csak ugye itt van a kutyus, akit vagy viszek magammal, vagy maradok vele, mivel sajnos nem tudjuk kire bízni. Szüleim tőlem kb 300 km-re laknak, így a szállítása kicsit komplikált. A busz utat nem merem bevállalni vele, ezért felmerült bennem, hogy megpróbálnám a vonatot. Kíváncsi vagyok, hogy vannak itt olyan gazdik, akik próbálkoztak a vonatos szállítással úgy, hogy az autóutat rosszul viselte? Mi lett a végeredmény? Pluszban még az is frusztrál, hogy mi van ha bekakil/ bepisil? Nagyon kellemetlen lenne... Tanácsok? Ötletek? Tapasztalatok?? Előre is köszi:)

2017. márc. 26. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

Hát, 4 hónapos kölyökkutyával le fogsz izzadni, én Budapesten mászkáltam egy ismerős kölyökkutyájával buszon, sose felejtem el...

Inkább az autó, pokróc az ülésre, én úgy szoktam, és hátul kapaszkodik bele az ismerős. :)

Bárt az enyém már jóval idősebb, de dokihoz kb 70km-re visszük néha.

Azóta meg van őrülve az autózásért, nem lehet kirángatni az autóból, ha kicsit kinyitom az ajtót, mert mennék el dolgozni, elsőnek ő ül be.

2017. márc. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hűű de szuper. Nagyon jó dolog, ha ennyire élvezi a kocsikázást. Mi is így szoktunk vele autóban utazni, hogy én ülök hátul kutyával, párom meg vezet. De az autó nála lesz, más kocsiját meg nem akarom telehányatni. A busz út a kiskutyussal miben volt nehéz? Hasonló problémák?:)
2017. márc. 26. 19:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 3 hónapos kora óta viszem minden nap busszal a kutyàmat (1 óra), sosem volt semmi baj. Autóval is szoktunk menni, azt is totàl élvezi.
2017. márc. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

kocsiba a mienk is behány


vonaton akkor nincs gond ha nem hagyom kinézni, ált párommal visszük, viszem a pokrócát leterítem az ülés elé a kedvenc játékával és vakargatom, eldobja magát és néz rám durcásan megérkezéskor, hogy most mér keltettem fel már épp aludt volna :) kb 40-50 perc az út

2017. márc. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mennyivel eszik az út előtt?

Lehet az a baj. Nekünk a doki azt javasolta, hogy legalább 2-3órával indulás elött legyen kaja, ha korán indulunk akkor reggelit ne is kapjon. Illetve azt hiszem kutyáknak is lehet kapni gyomor nyugtatót vagy hogy hívják.

2017. márc. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kutyáim sosem lettek rosszul vonaton, míg a buszon igen, ha az kanyargós úton haladt. És sosem csináltak be. De azért persze vinni kell leteríthető pelust, nejlonzacskókat, nedves és száraz törlőkendőt, mert bármi előfordulhat. Az út előtt gyakoroltatni kell vele a szájkosár viselését. Ivóvizet vigyél magaddal, és inkább legyen éhes, majd kap enni, ha megérkeztetek.
2017. ápr. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!