Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A munka kutyák ( pl: doberman,...

A munka kutyák ( pl: doberman, rotweiler, belga juhász. ) mennyire bújósak, kedvesek, odaadóak? Lehet őket ölelgetni, puszilgatni, bújnak, riszálják a seggüket ha a gazdi szól nekik?

Figyelt kérdés
Vagy ilyen merev, szigorú tekintetű, robotszerű munkamániások? Milyen a temperamentumuk, személyiségük?
2017. márc. 27. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Minden kutya szeret a gazdájával lenni, minden kutya szereti a simogatást, a figyelmet és örül a gazdájának. De a juhásztípusú munkakutyák, amik arra lettek kitalálva és szelektálva, hogy az emberel együttműködjenek, mint a belga, a német juhász, a holland juhász, de még a roti is különösen gazda centrikusak, különösen a gazdával akarnak lenni, különösen bújósak. Mint írtam ez főleg a juhászkutyákra igaz. A dobermannt már eleve önálló munkára tenyésztették ki, így sokkal önállóbbak, sokkal kevésbé gazdásak. Szeretik az embert, bújnak, örülnek, de nem lesznek mindig a sarkadban és nem fognak örökké téged figyelni és követni.
2017. márc. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Nekem németjuhászom van. Bármit megtenne értem, lesi minden kívánságom, óv, védelmez. Állandóan velem akar lenni, úgy képzeld el hogy egy lépésre nem megy el tőlem soha, mindenhova jön utánam, állandóan figyel, a szemét le nem veszi rólam. ez azért néha zavaró tud lenni, meg figyelnem kell hogy rá ne lépjek véletlenül, mert szó szerint láb alatt van mindig. :D Ha nem vagyok itthon, akkor mondja a férjem hogy állandóan engem keres. Ha szólok, persze csóvál, de akkor rohan és egyből hozza a labdát, hogy dobjam el, vagy pedig felkészül, hogy adjak neki valami parancsot. Neki ez az élete, hogy feladatot kapjon, nem a bújás. Nem igényli ilyenformán a törődést, nem igényli a simit, szeretgetést, 4 éves de még sosem bújt hozzám. Neki arra van szüksége, hogy utasítsam hogy mit tegyen, azt rögtön meg is csinálja, és ahogy akkor néz rám, akkor látom a szemében azt az igazi boldogságot. Hát tényleg más egy munkakutya ilyen szempontból. Amúgy nagyon magabiztos, domináns az enyém.
2017. márc. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Dobermannjaim voltak. Igazán gazdiimádó kutyák, bújósak, ölben ülősek (ha elférnek :) ), folyton a gazdi mellett szeretnek lenni. Lehet puszilgatni, ölelgetni, riszálnak, imádnak.

Ugyanakkor idegen emberekkel közömbösek, ha lehet, kerülik az érintést velük.

Számomra ők a tökéletes jellemű kutyák.

Feltételezem, hogy a többi munkakutyára is igazak a fentiek nagyjából.

2017. márc. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
"A dobermannt már eleve önálló munkára tenyésztették ki, így sokkal önállóbbak, sokkal kevésbé gazdásak. Szeretik az embert, bújnak, örülnek, de nem lesznek mindig a sarkadban és nem fognak örökké téged figyelni és követni." - első hozzászóló, volt már dobermannod? Pont, hogy nem igaz ez rájuk. A gazdaváltást például sokkal nehezebben viselik, mint egy német juhászkutya, ezért sem alkalmazzák olyan munkákban, ahol nem csak a gazdájával kell dolgoznia.
2017. márc. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 zebulon66 ***** válasza:
Szomszédban dobermann van, ha elkezdem simogatni jön utánam és olyan erővel dől nekem majdnem elesem. Mindegy milyen fajta ha látja szeretik meghálálja.
2017. márc. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A dobit sintérkutyának és elfogókutyának tenyésztették ki. Ettől még gazdás, mint írtam. Imádja a gazdáját. Bújós, aranyos. De csak hogy a legszembetűnőbb szituációt mondjam: munkában nem lesz közel sem olyan együttműködő, mint egy juhászkutya. De bármilyen magasabb ösztönállapotban nem úgy fog viselkedni, mint egy mali vagy nj. Főleg ezért is van, hogy ugyan olyan szintű pl. IPO munkára egy dobermann képzése majdnem kétszer annyi idő, mint egy malié.


De kérlek cáfolj meg. Milyen munkát milyen szinten végeztek és mióta?

2017. márc. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bármelyik fajtában van, amelyik bújós, kedveli, ha a gazdája nyunyurgatja. Ez teljesen egyedfüggő.
2017. márc. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hat figyelj amelyik kutya szereti a gazdáját az bujik...de azt ne várd el egy dobitol vagy egy rotitol hogy elviselik az olelgetést persze ez kutya függo...
2017. márc. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pont, hogy a rottweilerre és dobermanra jellemző nagyon a bújás.

Komolyan. Szerintem Ők a legbújósabb fajták.

Viszont a juhászkutyák sem azok mindíg. Pl. a borderre nem jellemző.


Amúgy Dobermann behajtó volt, így a doberman kutya folyamatosan vele volt, mindíg a gazdájával dolgozott, nem tudom miről beszélsz.

Vizsgákon pedig a dobi pontosan ugyanúgy teljesít mint egy nj.

2017. júl. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!