Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan (melyik Magyarország...

Honnan (melyik Magyarország közelében lévő országban) érdemes amerikai pitbull terriert venni?

Figyelt kérdés

Sportolni szeretnék vele. Elsősorban súlyhúzás és őrző védő

Melyik országból érdemes kutyát venni? Azt tudom hogy Magyarországon nem sok esélyem van :/



2017. márc. 27. 16:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
4%

Miért pont olyan kutyafajtára esett a választásod aminek a tenyésztése be van tiltva hazánkban? Nem értem miért nem lehet a millió+1 itteni elérhető közül válaszatni, csak magyar fajták közül is a komondor, kuvasz tökéletesen megfelelne a te igényeidnek és sokkal nagyobb az esélye hogy egy értelmes kutyád lesz.

Amúgy a pitbullt mint külön fajta az FCI el sem ismeri. Staffordshire terriert lehet kapni ha mindenképpen erre a fajtára akarsz rámenni(ami ugye az eredetije és elismert), bár nem tudom hogy hogyan esett a választásod egy olyan fajtára amivel nem lehet semmi tapasztalatod és gondolom még életedben nem is láttál tv-n kívül ilyet, lehet a gyakorlatban már nem fog úgy tetszeni mert más lesz mint amit vártál.

2017. márc. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

# 1 Elárulnád mióta van Magyarországon a tenyésztése betiltva?


Kérdező, Szerbiában érdemes lehet nézelődnöd.

De lesd meg ezt az oldal is, hátha találsz valamit. [link]

2017. márc. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1: Sajnálom,sötét vagy mint az éjszaka :)


#2: Köszönöm! Hasznos választ kaptam! :)

2017. márc. 27. 18:15
 4/15 anonim ***** válasza:
36%
Ha nem ragaszkodsz a pedigréhez meg a kölyökhöz, érdemes körbenézni a fajtamentőknél is (az összesnél :D van egy pár), olyan kutyáik vannak, hogy beszarsz. És pont a legjobb sportkutyáiknak találnak nagyon nehezen gazdát, mert ugye olyannak nem adják, aki csak kanapékutyának tartaná. Lehet, hogy nem 100% pitek, de a célnak tökéletesen megfelelnek :) Az enyém is onnan van, sportra egy álom. Meg minden másra is :)
2017. márc. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
9%
Én ezt a gamegods cuccot amúgy hanyagolnám. Ki az anyám akar harcoltatóknak fizetni bármiért, most őszintén?
2017. márc. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
#1 vagyok: Haziallat.hu-ról: "Tenyésztését hazánkban betiltották, a pit bullterrier FCI által nem elismert kutyafajta." Azért írtam, mert én is így emlékeztem, hogy tenyészteni nem szabad Mo-n, nem tudom minek kell leszavazni/lehülyézni ezért, gondolom igazam lehet ha külföldön kényszerülsz ilyen fajtát keresni mert itt nem találsz pont emiatt.
2017. márc. 29. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Megint #1: Amúgy nem kevered az APT-t a bullyval?

[link]


Csak mert a súlyhúzós képek nagy részén én bullykat szoktam látni, APT-t ritkábban.

2017. márc. 29. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
21%

#1-nek igaza van, 2012-ben volt jogszabálymódosítás a fajtát illetőleg, előtte még a szimpla tartása is jegyző engedélyéhez volt kötve, az engedélyhez még a szándékozott tartási helyet is kijöttek megnézni plusz gazda személyével szemben is kikötések voltak, tenyészteni meg egyenesen illegális volt, szóval nem kéne olyan stílusban írnia a kérdezőnek meg a #2-nek mintha évtizedek óta jelen lenne a fajta nálunk, az USA-ban a mai napig több államban tiltott a tartása és a tenyésztése és az a fajta szülőföldje szóval nem tudom mit pattogtok annyira.


Amúgy kérdező ha annyira okos vagy mondjuk 2 percedbe tartottt volna google-be beírni és rájöttél volna hogy van hivatalos facebook/weboldala is a fajtának(Mo-i), lehet célszerűbb lenne náluk érdeklődni, biztos van kapcsolatuk regisztrált kennelekkel.

Amúgy ahhoz képest, hogy milyen kevés pit van Mo-n tavaly is volt egy eset ahol egy nőt halálra mart egy, szóval csak akkor vegyél ilyen kutyát ha kezelni is fogod tudni és van már tapasztalatod őrző-védő kutyákkal, ne azért mert ritka fajta és ezzel szeretnél majd felvágni és különleges hópihének érezni magad, amúgy ha elmész menhelyre sok ilyen formájú kutya van ott is és nem kell százezreket kipengetned csak a hazahozatalig de persze akkor nem mondhatod el magadról hogy neked fajtatiszta pitbullod van. Amúgy a kuvasz meg a komondor is jobb házőrzők és intelligensebbek is.

2017. márc. 29. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Tudatlan emberek vagytok. Azt a törvényt eltörölték,helyette a "veszélyesnek nyilvánított kutyák törvénye" van hatályban mely kifejezetten a veszélyes egyedekre irányul. A törvény értelmében egy labrador retriever is Nyílvánítható veszélyesnek,ha az emberre támad. A pitbull teljesen legális. Mind a tenyésztése,mind a tartása.

Olvassatok utána de ne a 2000-res törvények között mert már 2017 van....


Voltak amerikai staffordshire terriereim mind ő-v-re járt,súlythúzott érdekes hogy azt is elítéli a ti fajtátok,ti "rohadtul jól" informált,kutyával nem, csak pletykákkal foglalkozó férgek. Ha azt mondanám hogy rengeteg gyilkosság volt cseh emberek miatt és ki kell tiltani őket meg gyilkos f#szok akkor semmiben nem külömböznék tőletek.

Na mindegy ti már be vagytok gyöpösödve az új információk befogadására.


Nem tudom miért akarjátok bizonyítani azt amit lehetetlen. Egy baromságot.


Amúgy szerintem is az első keveri az amerikai pitbull terriert és az amerikai bully-t.... Szakértő...

2017. márc. 29. 06:57
 10/15 A kérdező kommentje:

Azért nem egyből a Google -t hívtam segítségül mert személyes tapasztatokra,véleményekre vagyok kíváncsi és hogy honnan érdemes. De látom ez se esett még le...


Látom kár volt feltennem a kérdést mert sokan a kérdésre nem tudnak válaszolni és Inkább közelednek ezzel bizonyítva hogy igazából idióták

2017. márc. 29. 07:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!