Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sohasem lesz szobatiszta?

Sohasem lesz szobatiszta?

Figyelt kérdés
Van egy kb 4.5 hónapos bichon kiskutyám.3 hónapos korától van nálunk.Ez idő alatt 1x sikerült neki az utcán pisilni.Kaki pedig úgy 3xjött össze az utcán.Nem tudom mit hol rontunk el.Erre a hétre szabadságot kértem hogy végre sikeredjen.Szóval 3 óránként leviszem.Az utcán látom hogy kell neki de végül visszatartja.Ahogy felérünk első dolga pisilni kakilni.1 napja nem engedem be a szobákba.Erre belekakilt a saját ágyába.Nagyon szomorúnak tünt ezért újra beengedem.Este kiengedem az ajtó elé kutyapelus és pelusra szoktató cseppeket is használtam mindhiába.Megdicsérni nem tudom mert nem végzi a dolgát az utcán.
2017. márc. 27. 19:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mozogj vele többet kint és minél tovább maradj lent vele, a sétálástól, szaladgálástól be szokott indulni az inger. 4,5 hónaposan még nagyon törpe, úgy szobatiszta hogy kibírja míg nem érsz haza munkából majd olyan 1 éves kora körül fog lenni.
2017. márc. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nagyon sokáig lent vagyok vele.Parkokba járunk.Valamit nagyon elrontok vele kapcsolatban.Nem érti hogy pisilni lent kell és nem a lakásban.Megszidom ha bepiszkit.Peluscseppeket is vettem azt leviszem újságra cseppentem.De nem használ.Naponta 2x a gyerekeim is leviszik.Ők futnak is vele.De sosem pisil.Többször az ágyába piszkit.Nem értem mibaja.
2017. márc. 27. 19:37
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Addig kell lenn maradni vele amíg nem pisil. Nem vicc, ha kell 3-4 órát is. Ha megvan a produktum hatalmas dicséret, jutalomfalat. Ha rájön, hogy kinn is lehet pisilni, hamar megszokja, és ráeszmél, sokkal jobb dolog kint végezni a dolgát. A pelenkát felejtsd el, azzal csak a lakásba piszkításra szoktatod rá.
2017. márc. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként tapasztalatból írom, ugyanígy jártunk mint ti, már a vizeletébe mártott is vittem magammal az utcára, hátha akkor lenn pisil. De nem, csak az használt mikor addig nem vittem haza, amíg meg nem lesz az első pisi. Utána már csak kint pisilt, 2-3 óránként volt lehordva.
2017. márc. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Megpróbálom újra.Most lefutok vele.Valahogy dűllöre kell jutnunk.
2017. márc. 27. 19:44
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyusom is nagyon nehezen lett szobatiszta.

Én azt csináltam, hogy vattával felitattam a pisijét, a kakit papírzsepibe csomagoltam és vittem magunkkal az utcára.

Kiválasztottam egy NAGYON NYUGIS(!) helyet az utcán, letettem a pisis vattát és álltunk felette.

Szimatolta, szimatolta, szimatolta, majd pisilt.

Kellett hozzá vagy 10-15 perc, már nem is emlékszem.

Én meg akkora ovációt csináltam, hogy biztos hülyének néztek, simogattam, dicsértem, jutalmat kapott.

Majd ugyanezt eljátszottam a kakival is, de az csak akkor jött be, ha evés után volt.

Ettől még előfordult, hogy otthon is besikeredett neki, ahogy a kicsi gyerekeknél is előfordul a "baleset", de egyre ritkábban, ilyenkor szomorúan és erélyesen megdorgáltam.

Ahogy növekszik és okosodik, úgy lesz egyre sikeresebb a dolog, ne felejtsd el, hogy ő még nagyon babakutya.

2017. márc. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne büntesd, még minimálisan se, hiszen fogalma sincs hogy mit csinált rosszul.


Vidd le sétálni, és addig maradj lent vele amíg nem lesz valami produktum. Ha sikerül, úgy örülj neki mintha épp megmentette volna a Földet :)

2017. márc. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

1) Ne szidd meg, főleg ha nem hajlandó kint végezni a dolgát, mert esetleg azt fogja hinni, hogy úgy általában a pisi/kaki rossz, rástresszel, és még annyira se fogja sétán csinálni, ahol még látod is.


2) Sétálj vele sokat. De tényleg sokat. Esetleg megpróblhatod "becsapni" is, hogy elindulsz vele haza, fölfelé, aztán visszafordulsz, és mentek még egy fél órát. Ha a hazamenéstől rákészül, hogy na most mindjárt pisilhetek, akkor visszafordulás után jobb eséllyel fog tényleg pisilni.


3) Ha látod, hogy kell neki, ne kezdd el biztatni, ne beszélj vele, ne is nézz rá, mert az is frusztrálhatja. Ha végzett, dicsérd meg, röviden, de lelkesen.


4) Bandázzatok más kutyákkal; ha tőlük látja, hogy simán végzik kint a dolgukat, meg ingerli őt más kutyák produktumának a szaga, könnyebben fogja ő is elengedni magát.


5) Ne stresszelj rá, ne legyenek elvárásaid, mert megérzi a kutya, és ő is stresszelni fog. Csak lazán. A kölyökkutya ilyen, bepisil, bekakil, majd elmúlik.


Ha nagyon nem megy, akkor meg menjetek kutyaoviba, ott eleve meg szokott oldódni ez a probléma idővel, mert sokat van együtt olyan kutyákkal, akiknek ez nem probléma, plusz tudsz szakembertől segítséget kérni. Az jobb, mint az internet, mert ugye látja is az ember, hogy mi a gond, nem csak sejti :)

2017. márc. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.Most jöttem fel vele kb 2 órát sétáltunk.Sajna demmi produktum.Holnap pisis vattát viszek le.Valószìnűleg azt hiszi a pisi kaki rossz,ezért kakilt az ágyába.Szegénykém..Kutyaovi nem tudom nálunk hol van.Kutya futtatók vannak.Voltunk kint de sajna olyan nagy kutyik voltak akiktől nagyon megijedt.Próbálkozom holnap újra.
2017. márc. 27. 21:12
 10/17 anonim ***** válasza:

Amit még nem írtak: a kutyapelust sürgősen el kellene felejtened, mert sikeresen összezavarod vele a kutyát. A pelussal azt tanítod neki ugyanis, hogy bent kell vécéznie és nem kint! Ezért van összekavarodva.

Ha szabadnapos vagy, vagy hétvégén, menjetek el kirándulni egész napra. Lehetőleg más kiskutyás társasággal.

Akumi tanácsai is nagyon jók.

2017. márc. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!