Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljek egy bántalmazo...

Hogyan neveljek egy bántalmazott staffordshire keverék szukát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sok féleképpen kerestem már rá a problémámra a google-n, de szerintem annyira összetett, hogy nem találtam "megfelelő" választ eddig.

Szóval ma 1 hete mentettünk barátnőmmel, egy feltehetően kölyök korától láncon tartott, bántalmazott 1 éves staffordshire keverék szukát.

Az első naptól nálunk van és nagyon szépen kezd kibontakozni, nagyon bújós, kedves kutya és látszik hogy meg akar felelni.

DE eleinte nagyon sok probléma volt vele, felugrált a pultra, az asztalra és leszedte a kaját. A kanapéra is felfeküdt, abszolút nem volt szobatiszta.

Mostanra ott tartunk, hogy már sokkal jobban vissza tartja és egyre jobban jelez hogy ki szeretne menni, de azért vannak balesetek.

A kanapéra nem tud felmenni, mert ha nem vagyunk itthon kizárjuk egy kutyafekhellyel és vízzel az előszobába.

A pultra, asztalra egyáltalán nem ugrál fel.

Viszont, van mellette 2 saját kutyánk is és 3 macskánk.

Volt pár konfliktus amit még le szeretnék írni nektek és a segítségeteket kérni, hogy hogy lehetne ezen változtatni mert féltem az állatkáinkat.

Szóval, az egyik macskánk felé kapott és ráfújt amikor megijedt és a kutya meg láttam hogy elborul az agya és neki akart menni a cicámnak, leállítottam és azóta nem volt konfliktusa ezzel a cicámmal.

Egy másik cicám meg a kertből sprintelt volna befelé de megcsípte a kutya és elmenekült, de azóta vele se volt semmi.

Viszont az én kutyám nagyon irigy, és szereti kisajátítani a játékokat, csontokat és ha a közelébe megy másik kutya arra morog.

A másik kutya meg baromi sokat és idegesítően ugat.

Nos, ha a mentett kutya érzi hogy ez a morgás neki szólt akkor neki akar menni a kutyámnak. Ha a kutyám játszani akar vele, az ő szélvész-dózer tempójában és még hangot is ad ki hozzá akkor megint csak elborul az agya és nem játékból akar ráfutni.

Múltkor séta előtt elraktam egy kis kekszet magamnak, ezt meglátta a mentett kuty és csak figyelt rám, de mikor az ugatós másik kutya észrevette, hogy sétához készülődök rákezdett a fülsértő kornyikálására és túl közel ment az új kutyához és akkor is majdnem összeugrottak.


Szóval, minden morgás, ugatás amit úgy vél hogy neki szól az fenyegetés ként él meg és le akarja nyomni őket ilyenkor.

Hogyan tudnék ezen változtatni?


Bocsi hogy hosszú lett, és "kicsit" zavaros, de nem tudtam most hirtelenjében jobban összefoglalni.

AKI BÁRMI ÉRDEMLEGES INFÓVAL TUD SZOLGÁLNI, VAGY TANÁCCSAL AZT NAGYON NAGYON NAGYON MEGKÖSZÖNNÉM!



#nevelés #dominancia #neveletlen #bántalmazott #láncon tartott #staffordshire terrier keverék
2017. márc. 27. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szakember, Staffikkal foglalkozó ember segítségét kérném, akit házhoz is hívnék akár!

De addig is, mindig erősen tiltsd le, ha a macskákhoz akár kicsit is durvábban szól, őket egy pillanat alatt lefojthatja...

2017. márc. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Anno nekem egy kistestű tacskó-snaci keverékem volt, pár éves és mentettem egy ugyanekkora keverék kutyát, cirmos, így kitudja lehet van benne is egy két staffi vonó. Mindketten szukák, akkor még ivarosak voltak. Na amikor hazahoztam az új szukát emberekkel végtelenül barátságos és bújós, ugyanúgy bántalmazott lehetett egyébként mert félt mindentől, még sepréskor a seprűtől is. Viszont minden áron meg akarta ölni az én kutyámat. Nem voltak képesek megmaradni egymás mellett és az új kutya kezdte a konfliktust. Ivartalanítottam az új kutyát, és esküszöm mintha elvágták volna ezt a viselkedést, másnap már semmi nem volt, mintha a legjobb barátok lettek volna. Szóval érdemes ezt is megfontolni! Egyébként rengeteg sok nevelés kellett neki, évekig tartott mire azt mondom teljesen megneveltem, ami egy kölyök korától jól tartott kutya esetében lényegesen több. Sok türelem kell hozzá, de megéri, az ilyen mentett kutyák tudják a világon a legtöbb szeretetet adni! :)
2017. márc. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Kezdd ott, hogy elfelejted, hogy a kutyát bántalmazták, meg mentett, meg jaj szegény. Amiket leírsz, azokat bármelyik szeretetben felnőtt, de full neveletlen kutya is tudja produkálni, nincs benne semmi különleges. Egyszerűen csak meg kéne tudni nevelni. Mondjuk a másik kettőt is, ha már itt tartunk, főleg a birtoklásról kéne lepattintani az "irigyet", több okból is, de főleg a saját jóléte és testi épsége érdekében.

A másik fontos dolog a bull típusú kutyákkal kapcsolatban, hogy le kell tudni vezetni a "harcolhatnékjukat", hogy nyugodtak legyenek, és ne akarjanak boldog-boldogtalant megtépni, aki zavarja őket.

Iszonyat sok infóra lenne szükséged, hogy megértsd a kutyát, és sok gyakorlásra, hogy megtanuld kezelni, szóval a legjobb lenne kutyasuliba járni vele.

2017. márc. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki eddig írt!

A kutyasulit sokan mondták már, de suliba járok, dolgozni is fogok mellette május-áprilistól és a napi séta az én dolgom.

És nincs felesleges pénzem, főleg hogy nem szándékozom megtartani.

De már többen mondták, hogy rehabilitáción lehet részt vehetünk, csak elkeseredtem hogy senki sem segít...

És zavar, hogy nem tudom elengedni a 3 kutyát együtt, mert a történtek után féltem a sajátjaimat.

2017. márc. 27. 21:02
 5/5 anonim ***** válasza:
egyenlore a legfontosabb hogy nagyon sok szeretetet , simogatast torodest kapjon toletek. nagyon rovid meg az ido es meg benne vannak a felelmek , fajdalmak amiket okoztak neki. aztan kesobb iskolaba kellene vinni es kikerni egy staffikkal foglalkozo szakember tanacsat is.
2017. máj. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!