Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nexgard spectra tablettával...

Nexgard spectra tablettával van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Mennyire megbízható?

Van- e mellékhatása?

Hosszú távon mennyire károsítja a májat?


2017. márc. 29. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt adom mindkét kutyámnak.

Nextquard vagy Bravecto mellett még nem hallottam babéziás kutyáról.

Mellékhatást nem látok egyik kutyán sem.

A Nextquard Spektra ugye havonta adantó, jó bolha, kullancs és szúnyog ellen is, mert ugye a működési elve az, hogy a vérszívó a táplálkozása megkezdésekor már beszívja a hatóanyagot, ami számukra idegméreg, ergo nagyon gyorsan elpsztulnak és kiesnek a kutyából.

Tévedés, hogy amint csíp, már fertőz is, mert a babéziózist hordozó kullancs nem azonnal, hanem 24óra eltelte után fertőz, mert babesiák a kullancsban csak szerkezeti formában találhatóak meg és vérszívás megkezdésekor alakulnak át élősködőkké.

forrás: [link]


A májra gyakorolt hatását én is kérdeztem, több dokitól is és mindegyik azt mondta, hogy

1, sajnos a kutyák nem élnek addig, hogy valós veszélyt jelentsen, vagyis több a haszna, mint a negativitása

2, babézia gyógykezelése még károsabb

3, babézia okozta veseelégtelenség még rosszabb


Összegezve: adjad nyugodtan, hatékony és olcsóbb, mint kikezelni egy beteg állatot, ami ráadásul vagy sikerül vagy nem.

2017. márc. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
A Spektra annyival több a Bravectónál, hogy Milbemicin is van benne, ami elpusztítja a szúnyoglárvákat. Mintha Bravecto mellé adnál Milbemaxot.
2017. márc. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A milbemicin nem a szúnyoglárvákat pusztítja el, mivel azok vizekben, azaz a környezetben élnek. Hanem a szúnyog által terjesztett szívféreg és bőrféreg lárvákat (ún. mikrofiláriák). Éppen ezért csak akkor adható biztonságosan, ha a kutya előzőleg átesett mikrofilária teszten (szívféreg tesztnek is hívják, de a bőrféreg lárváit is kimutatják).

Továbbá egyes kutyafajták, tipikusan a brit pásztorkutyák (pl. skót juhász) egyedeinek lehet öröklött érzékenysége bizonyos anyagokra, melyek között a milbemicin is szerepel. MDR1 okozta öröklött gyógyszerérzékenységre keress rá, ha a te kutyád nem tartozik az érintett fajtákba, akkor nincs gond, de ha igen, akkor érdemes egyrészt csináltatni neki egy genetikai tesztet, hogy örökölte-e a gyógyszerérzékenységet, másrészt megkeresni azon szerek listáját, amik gondot okozhatnak: ezek közt van, ami egyáltalán nem adható, van, ami erősen dózisfüggő, a milbemicin is ilyen.

2017. márc. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Bravectot akartam venni, de közben olvastam erről a tablettáról, hogy szúnyog ellen is jó.

Mindenképp ezt veszem a yorkimnak.

2017. márc. 29. 21:06
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy nálatok mennyibe kerül?
2017. ápr. 1. 13:27
 6/7 anonim ***** válasza:
5000. Nem olcsó de jó.
2017. ápr. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. ápr. 1. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!