Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falun hogy sétáltassak kutyát,...

Falun hogy sétáltassak kutyát, ha rengeteg kutya mászkál egyedül az utakon?

Figyelt kérdés

2017. márc. 30. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Hordj magadnál gázsprét, meg esetleg valamilyen ütőeszközt. Pl. 50centis periodvasra applikálj egy nyelet.


A kóbor kutyákra ki lehet hívni a gyepmestert is.

2017. márc. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyepmestert elsősorban hívjátok fel. Másodszor pedig mindig legyen nálad gázspray. A te kutyádon mindenképp legyen póráz, hám, független attól, hogy kicsi- nagy.

Sajnos a legtöbb kutya kiszámíthatlan, és sosem tudni, hogy reagál ha az utcán találkozik egy másik kutyával, vagy épp egy emberrel. Sok mostanában a kutyatámadás, az ilyen környékeken.

2017. márc. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Paprikaspray-vel.
2017. márc. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Gázsprayt honnan tudok beszerezni? Mennyire ártalmas a kutyákra?
2017. márc. 30. 12:08
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Gáz/paprika sprayt bármelyik vadász/military boltban tudsz venni illetve online rendelni. Az ára olyan 2-3000 Ft körül mozog. Én csak legvégső esetben használnám mert nem jó a kutyának se, de inkább ez mint hogy engem támadjon vagy a kutyám. A kutyát 2-3 órára biztosan hatástalanítja, így nyugodtan elsétálhatsz.
2017. márc. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
Gázspray semmit se ér, paprikasprét érdemes kipróbálni de valószínü hatástalan lesz támadó kutyával szemben, de azért jó ha van nálad. Mindenképp legyen nálad ütő eszköz pl. Vas ahogy fent is írták, de 21 col os vipera még jobb lenne. Vagy szúróeszköz pl kés de az ütőeszköz humánusabb. Az a lényeg hogy ne az legyen a cél hogy megöld a támadó kutyát szóval kerüld el a fejet és gerincet, azokat csak a legvégső esetben(pl ha szájzárat kap a kutyád torkát szorongatva.) Én sajnos 1 szer nem voltam felkészülve semmire, az volt a szerencsém hogy a kutyám erősebb volt az őt megtámadó nagyobb kutyánál így ő szívta meg. De jobb elkerülni az ilyen kutyákat, falun én inkámb mezőn, földesutakon sétáltatok, viszont akkor érdemes beszerezni neki láthatósági mellényt vagy vadászboltba kalapra kapható fényvisszaverőt a nyakába tenni a vadászok miatt. :)
2017. márc. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
És minél közelebbről, pofába kell fújni a sprét. Ha kutyával mész, akkor a kóbor kutya úgyi rá fog koncentrálni, nem rád, úgyhogy könnyen tudsz célozni.
2017. márc. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
6-os, azt is oda írhatnád, hogy te vagy a falu bolondja..
2017. márc. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!