Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a ti kutyátok véletlenül...

Ha a ti kutyátok véletlenül csinál valami rosszat, rászóltok?

Figyelt kérdés
Pl mellette fekszetek, ő fordul és véletlenül arcon üt a mancsàval. Vagy véletlenül futás közben nektek ütközik.
2017. márc. 30. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Van erre külön parancsszó nálunk, a "vigyázz" és az "óvatosan", játéknál a "nyugi". Erélyesen rászólok ilyenkor - pl ha jutalomfalatnál az ujjamba kap, vagy túlságosan beleéli magát a játékba - ő meghúzza magát, és utána kicsit kevésbé lesz vehemens.
2017. márc. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk olyan szokott lenni, hogy a macskákat ugatja. Olyankor megfogom a grabancát és betessékelem a lakásba. Ott lefektetem a küszöbre és olyankor már visszafogja magát. Egyébként ha pl jutifalit akarok neki adni akkor nálunk a "szépen" a parancsszó. Szerencsére azért enélkül sem harapja le a fél kezem.


De egyébként ha csinál valami rosszat és nem apróság akkor persze kap büntit.

2017. márc. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
Rászólok, de nyilván nem olyan intenzitással, mintha direkt csinálta volna, csak hogy vegye észre magát, és figyeljen oda, hogy legközelebb ne csináljon ilyet. Különösen igaz ez a "játék közben véletlenül elkapja a kezemet" szituációra, arra baromira figyeljen oda. Nem törlöm fel vele a padlót, mintha direkt harapott volna, de alaposan lecseszem, és ott vége is a játéknak. Beválik, múltkor is bot helyett a csuklóm került a szájába (én voltam a hülye amúgy, félreértett, és rosszul mozdultam), de azonnal észrevette és engedett, nem lett semmi sérülés, csak kicsit megnyomta itt-ott a fogával. De azért lepergett előttem az életem, mégiscsak egy vadászó pitbull szájában volt a kezem :D
2017. márc. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Miért szidjam meg ha valamit nagyon élves? Az emberek is néha túlságosan beleélik magukad dolgokba. Ha neked rohan ő is meglepődik, később óvatosabb lesz. Ha meg mondjuk nyújtózás közben arcon csap az sem az ő hibája, engem a húgom rúgott egyszer arcon alvás közben, honnen tudthatta volna hogy ott vagyok? Szerintem ilyesmiért hülyeség leszidni a kutyát.
2017. márc. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Ha a kisgyerek neked szalad az utcán és elesik, vagy birkózós játék közben az arcodba kap, és megsérülsz, neki is elmagyarázod, hogy nem szabad ennyire hevesnek lenni, mert neki is baja lehet és másnak is. A kutyának is ugyanígy el kell ezeket magyarázni, csak nyilván a saját értelmi szintjének megfelelően. Erre a leggyakoribb és legegyszerűbb megoldás a "nem szabad", profibb gazdáknál és/vagy értelmesebb kutyánál ennek is vannak fokozatai, a "most hagyd abba, picit nyugodj le" instrukcióktól a "légy óvatosabb" verziókig.
2017. márc. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

#4: Ha arcon rúg a kutya alvás közben, azt letojom, komolyan, esetleg odébb tolom, és közlöm vele, hogy "hé, b+", de nem várok el tőle semmit, hiszen álmában nem tud odafigyelni rá, hogy mit csinál.

De ha mondjuk futás közben nekem szalad, azért rászólok rendesen, mert balesetveszélyes. Lábtörés, szalagszakadás, időseknél combnyaktörés lehet a vége, ha elkaszál a kutya, úgyhogy tanuljon meg odafigyelni. Ha én futok, és a lábam alá kerül, az is ugyanez, akkor nem fogok odébbállni, hanem nekimegyek, hogy vegye észre magát, tartson egy egészséges távolságot, mert nem akarok pofáraesni.

Gondolom, te is odaszólnál a húgodnak, ha nem álmában rúgna arcon, hanem ébren. Nem nőhet fel úgy, hogy nem figyel oda rá, hogy kit bánt. A kutya ugyanez.

2017. márc. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk az "Óvatosan!" szó van használatban. Nem nagyon csak kicsit erélyesen használom ezt a szót. Ő megérti és arrébb megy ha épp rosz helyen van de amúgy pl. játéknál játszunk tovább. Ez nem tiltó szó,az ilyen véletlenek elkerülése érdekében használjuk.

13/L

A kutya amerikai pitbull terrier + bull terrier keverék,5 hetesen mentettük most 3 éves

2017. márc. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!