Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet ilyenkor tenni?...

Mit lehet ilyenkor tenni? Panelházban lakunk, szomszédunk egy szobás lakásban lakik feleségével, kisfiával, és van 2 kutyájuk (kistestűek).

Figyelt kérdés
Szegény kutyusok éjjel nappal kaparják az ajtót, ugatnak, tényleg kegyetlenség 2 kutyust ilyen kis helyen tartani. Max délután viszik le őket 1-2órára. Elég zavaró hogy egész nap kaparják az ajtót és ugatnak, nem csak azért, mert hangos, hanem mert tudom, hogy biztos nem jó ott nekik. Velük beszélni biztosan nem lehet, már próbáltam, és ők azt hiszik ez teljesen rendben van. Mit lehetne még tenni hogy a kutyáknak jobb dolguk legyen?
2010. máj. 12. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy kaparják az ajtót még nem jelenti azt hogy rosszul vannak tartva!


Unokatesómék is panelba laknak, befogadtak egy nagytestű kutyát, de napi 3-4 is leviszik ilyen 1-1,5 órára sétálni. Egyszerűen annyira hiányzik a kutyának a társaság, a család, hogy ha nincsenek otthona kkor néha elkezd hisztizni, kaparászik, ugat... de ugyan úgy egy kistestű kutya is meg tudja ezt csinálni...


Ha segíteni akarsz nekik akkor kérdezd meg hogy nem-e vihetnéd le sétálni a kutyákat amíg nincsenek otthon?!

2010. máj. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%
Még annyit tudsz tenni hogy feljelented őket, vagy valami állatvédőknek szólsz, hogy szerinted nem megfelelően tartják a kutyákat és akkor kijönnek megvizsgálják a dolgot, de nem tudom hogy egy ilyen helyzetben mennyire anonim a dolog. Nem tudom milyen viszonyba vagy velük, de ha megtudnák hogy Te szóltál valakinek, nem biztos hogy a legjobb szomszédok lennétek a jövőben....
2010. máj. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem is nagyon beszélünk. Persze, nem jelenti hogy rosszul tartják őket, de azért el lehet képzelni hogy egy szobában (ami nem túl nagy) milyen kényelmesen fér el 2 felnőtt, 1 gyerek és 2 kutya. És délután, éjjel is ugyanezt csinálják, mikor otthon vannak a gazdák. És egy idő után azért érthető, hogy a szomszédok nem szívesen viselik el az egésznapos ugatást.
2010. máj. 12. 14:24
 4/4 anonim ***** válasza:
78%
jelenleg két kutyát,vagy két macskát,vagy egyet-egyet lehet lakásban tartani a hatályos állatvédelmi törvény szerint. esetleg falajánlhatod,hogy leviszed őket,de az állatvédők se fognak tudni mit tenni sajna. én nem értem,minek olyannak kutya,aki sétálni nem viszi és egész napra egyedül hagyja?!
2010. máj. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!