Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyek egy huskyt vagy sem?

Vegyek egy huskyt vagy sem?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk a focipálya mellett, szóval kinn szaladgálhatna, illetve mennék vele sétálni.

Viszont nem tudom hol lenne érdemesebb tartani. A házban a szüleim nem szeretnék,kinn meg nem tudom, hogy okos ötlet lenne-e.

Attól a résztől, hogy domináns nem tartok, mivel eddig akárhány kutyánk volt érdekes mód csak anyura meg rám hallgatott, indult pl elmenni és utána szóltam hatátozottan, hogy hova mész, azonnal vissza is jött.


2017. ápr. 1. 08:33
 1/6 A kérdező kommentje:
És hozzátenném, hogy nem csak a kinézete alapján kellene, hanem egy lehetőség lenne, hogy úgy legyek sportosabb, hogy közbe ne bámuljanak hülyén az emberek és mivel imádok sétálni mégegy ok lenne
2017. ápr. 1. 08:36
 2/6 anonim ***** válasza:
11%
Nekem jelenleg is van egy 11 éves huskym, meg kell hagyni néha nagyon makacs tud lenni ha akar, de amúgy egy nagyon aranyos és szeretetre méltó kutyus. Mi az udvaron tartjuk szeret futkorászni, bár már nem annyit mint kiskorában, a mienk nem nagyon szereti a sétákat, ez azért is van mert nem lett hozzá szoktatva. A szőre nyáron nagyon hullik tehát akkor érdemes többször átfésülni. A hideget ahoz képest hogy husky a mienk egyáltalán nem bírja meg akar fagyni télen kint, ilyenkor álltálába beengedjük.:)
2017. ápr. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha tervben van, hogy felnőtt korától aktív éveiben mindennap futsz majd vele napi 10-15 km-t, csak akkor.

Husky-t lehet kint tartani, maximum a nyári melegben kell beengedni a házba hűsölni.

2017. ápr. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megtudnam ugrani azt a feladatot. Amugy rajtam kivul meg vannak a hazban, apum telen szokott turazni is jarni, anyummal szinten elmehetne neha, tesommal is, velem is. Szoval ha en nem is tudnam 100%osan lefarasztani a tobbiek tudnanak ebben segiteni
2017. ápr. 1. 10:30
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt huskym. Még egyszer annyira nem szeretnék. Makacs, engedetlen, öntörvényű.

Ha nincs atombiztos kerítésed, nagyjából biztos, hogy szökni fog.

És más fajtában gondolkoznék, ha sportolni akarnék, mondjuk vizsla.

2017. ápr. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A husky sportos, "mozgékony" gazdi mellé való, nem pedig a kutya mellett kell azzá válnod. Mert az esetek 99%-ban ez sose jön össze, ha nem vagy ehhez hozzászokva, akkor nem rögtön egy óriási mozgásigényű kutyával kéne kezdened, hanem egy kevésbé "kilóméterhiányossal".


Ebből szokott az lenni, hogy amikor már felnő a kutya, kamaszodik, lázad, kevés lesz neki a napi 1-2 óra pórázon rángatás, te pedig gondolom tanulsz, lesz más érdekesebb elfoglaltságod és már se anyádnak, se a tesódnak nem lesz kedve meg ideje a kutyával kínlódni, akkor jön az, hogy vagy megy az utcára vagy a menhelyre vagy "családi okok miatt" új gazdát keres... A husky pont nem az a fajta, akinek ha csak pisszentesz majd nem megy ki a kapun...


Nevelni meg nem csak otthon kell, hanem séta közben és igen, hülyén fognak bámulni az emberek, hogy mit ordibálsz a kutyával, amikor az majd tiszta erőből el akar húzni a francba... Mert virágnyelven nem fogod tudni megnevelni. Ha már most tartasz attól, hogy mit fognak mások gondolni, hát még egy indok amiért felejtős a husky...

2017. ápr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!