Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idősebb kutyát hogyan nevelhet...

Idősebb kutyát hogyan nevelhetnék szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Nemrég találtam egy kóborló yorki keverék kutyust legyengült állapotban. Megsajnáltam és befogadtam.Szeretném a lakásban tartani. A kutyus szerintem 2-4 éves lehet, kan és mostmár nagyon játékos. Én három műszakban dolgozom, nem vagyok mindig otthon. Rá tudnám szoktatni a szobatisztaságra?

2017. ápr. 1. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
elvitted már orvoshoz megnézetni hogy van-e chip-je? Amúgy meg 2 hétig köteles vagy keresni a gazdit.
2017. ápr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Rá, igen. Úgy, mint egy kölyökkutyát. Kezdetben minél gyakrabban ki kell vinni sétálni. Ha kint ürít, megdicsérni. Ha bent történik baleset, összetakarítani.

A minimum a napi 4 séta lenne neki, kora reggel, kora du., kora este, késő este kb.

2017. ápr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak üzenem, hogy nem ez volt a kérdésem, de köszönöm, hogy vetted az időt és fáradságot és írtál, ezért elmondom,hogy a szerencsétlen állat legyengült állapotban volt, ezért el kellett vinnem állatorvoshoz. Természetesen megvizsgáltattam, hogy van-e komolyabb baj, s hogy van -e chipje. Hazavittem, lefürdettem,az útközben vett bolhairtó cseppel lekezeltem , lefényképeztem és feltettem a facebookra. Nem mondtam , hogy ha jelentkezne a gazdája nem adnám vissza!Bár azt gondolom, hogy a szerető gazdi rakatna chipet a kutyájába, vagy ha azt nem is,legalább egy nyakörvet a nyakába. De itt egyik sem volt.
2017. ápr. 1. 17:48
 4/6 A kérdező kommentje:
A kettes válaszolónak szeretném megköszönni a tanácsot. Sajnos az állat lassan gyógyult fel, ezért is nőtt úgy a szívemhez. Remélem sikerül megtanítani.
2017. ápr. 1. 17:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Remélem a fürdetés utàn legalàbb egy napot vártál a bolhairtó cseppel, különben nem hat.


Igen, rá lehet szoktatni, ugyanúgy mint egy kölyköt. De mivel yorki keverék, gondolom előtte nem kinn tartották.

2017. ápr. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs hol tarthatták vagy hogyan, mert pl. a pórázt ismeri.Viszont a szék lábát, asztal lábát, a falat "megjegyezte". Vagy csak azért teszi mert kan? Ha kiengedem csak pórázzal tegyem,hogy lássam mikor ürít és megtudjam dicsérni?
2017. ápr. 1. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!