Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler vagy Dobermann...

Rottweiler vagy Dobermann vagy Amerikai staffordshire terrier vagy Leonbergi vagy Rhodesian Ridgeback?

Figyelt kérdés
Nagy kertünk van , szóval a mozgás nem akadály neki. Családi kutyának és házőrzésre akarjuk a kutyust. Van 2 gyerek is. (6-13 éves lányok). Van egy másik kutyánk is. (2 éves szálkás szőrű tacskó keverék szuka). És van 2 lovam is. Lovak is a házunknál vannak tartva. Szeretnénk vele sportolni is, és kirándulni is elvinnénk. Nem lenne egyedül, mert mindig van valaki otthon. 1 héten csak 2-3 órát kéne egyedül lennie. De akkor sem teljesen egyedül, mert ott van a másik kutyusunk is. Ti melyik fajtát ajánlanátok?
2010. máj. 12. 16:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A nagy kert mellett a napi minimum fél-1 órás séta azért kell... :)

Amúgy nem tudom, más fajtákban vagyok jártas. :D

2010. máj. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
0%
Német juhász! Hűséges, okos, ragaszkodó, gyerekbarát és nem utolsó sorban gyönyörű állat. Csak következetes nevelést igényel.
2010. máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
50%

Gyerekek mellé egyértelműen Leonbergi. Gyönyörű, a családját imádja, bármilyen háziállattal könnyen összeszoktatható, hűséges. Sportban nem tudom mennyire jeleskednek, szerintem annyira nem.

A Rhodesiait nem ismerem, csak hallottam róla. Ismernem kellene legalább egyet ahhoz, hogy kb. tudjak véleményt mondani.

Nincs előítéletem a dobival vagy a rotival szemben. Gyönyörű, okos kutyák. (Sőt a dobi a titkos szivem csücske), de én nem választanám őket.

Az amstaff nagyon jó kutya, sportra biztos kiváló, szereti a gyerekeket, de itt meg nagyon félre lehet nyúlni. Rengeteg az amstaff gyáros és így sok az idegileg nyenge kutya.

Száz szónak is egy a vége: a békét, a nyugalmat, a gyerekek biztonságát és én a leonbergiben látom.

2010. máj. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Nekem amerikai staffordshire terrierem van! Nagyon aranyos, ragaszkodó!!! Igényli a nagy teret (ami látom nem gond) én ilyen fajtát ajánlanék! A gazdiért tűzbe megy, az enyém elvisel egy kis pincsit is (azért vigyázunk)

2010. máj. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
50%

Leonbergit. Tiszta szívből ajánlom. Nem ömlengek róla, itt elolvashatod.

[link]

2010. máj. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%
Dobermann. :) Gyönyörű és vele lehet a legtöbb dolgot csinálni.
2010. máj. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
100%

Nekünk volt dobermann szálkás szőrű tacsival párosítva.

Jók voltak együtt, megfogtak minden rágcsálót a telken.


Azért szerettem a dobermannunkat, mert nem kellett becsukni, ha jött hozzánk valaki. Soha nem támadt rá senkire, de ha nem mi nyitottuk a kaput a vendégnek akkor NEM ENGEDTE BE.

Több embert elfogadott, 12 évesen én is tudtam neki parancsolni. Mikor nyaralni voltunk, szívesen elvállalták a szomszédok és a rokonok az etetését, nem féltek tőle.

HA ismert valakit nem bántotta, most tapasztalom ez milyen fontos, barátom német juhásza nem enged be, és majdnem megharapot.

2010. máj. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Melyik a legegészségesebb fajta a felsoroltak közül?
2010. máj. 12. 18:35
 9/21 anonim ***** válasza:
Én a Rhodesianra esküszök! A Bukavu-Bawu kennelből van egy gyönyörű kutyusunk, három 10 év alatti gyerek állandóan nyúzza! Nagyon okos, egészséges, és gyönyörű, a házat is jól őrzi.
2010. máj. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Jah és a tanyésztők mellettük szálkás tacsikat tartanak, így azzal jól kijönne, hozzájuk vannak szoktatva!


(előző vagyok)

2010. máj. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!