Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a korlátolt...

Mit csináljak a korlátolt szomszédommal?

Figyelt kérdés

Tüzel a kutyám, nyáron ivartalanítjuk, volt már egy tüzelése az gond nélkül lezajlott. Zárt az udvarunk nem tud bejönni kutya az utcáról.

De a szomszéd befogadott egy pulit az utcáról jó pár éve és a kutya egész nap be van zárva a ház belső udvarára, max. egyszer néznek rá egy nap. Séta, játék az már luxus lenne, mindig azzal takarózik, hogy még így is jobb mintha az utcán csavarogna, de akkor miért nem adja tovább ha nem foglalkozik vele?

Van egy nagy előkertjük ma láttam, hogy kiengedte és megkérdeztem, hogy ivartalanítva van-e az ő kutyája amire nem is volt hajlandó válaszolni illetve megkértem, hogy ha lehet akkor ne engedje ki vagy 5 napig vagy figyeljen rá ha kint van. Nem volt kommunikatív és persze, hogy most kint hagyta a kutyát az udvaron aki ugat, és vonyít folyamatosan.

Fogalmam sincs mit tegyek, én felelősségteljesen nevelem a kutyámat, járunk kutyaiskolába, minden nap foglalkozom vele, most meg kénytelen vagyok bezárni a garázsba a nem normális szomszéd miatt. Iszonyúan bosszant, hogy nem tudok mit csinálni, nyilván azt sem szeretném ha bosszúból ártana a kutyának.

Bocsi a zavaros fogalmazásért de szét vet az ideg.



2017. ápr. 1. 21:01
 1/7 Nikole0723 válasza:
25%
Szerintem itt a szomszédodnak kéne valamit csinálnia, például ugye amint megkérted, figyelhetne a kutyusára. Nem tudsz valakinek szólni esetleg, mondjuk egy állatvédő szervezetisnek vagy csak az állatorvosnak, hogy mit művel a szomszédod?
2017. ápr. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amiért a kérdést feltetted semmit.....ő portája ő kutyája. Amiért kis helyre be van zárva azért esetleg szólhatnál valamelyik állatvédő szervezetnek,de nagyobb dolgaik miatt ezzel nem fognak foglalkozni.
2017. ápr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az előkert már nem a bekerített portán van hanem a kapun kívűl az utcán?
2017. ápr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
az állatvédők se foglalkoznának vele, képi bizonyíték kell róla, és ez amúgy sem bántalmazás..esetleg rászólnak, de ha olyan akkor nem fog vele foglalkozni
2017. ápr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem. A saját kertjében engedi el a kutyáját? Mert hát ahhoz minden joga meg van. Az hogy a tied tüzek az meg a te gondod. Ha félsz hogy felkoppintja kerítésen at akkor biza neked kell elzárni.. .
2017. ápr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát az állatvédők sajnos túl vannak terhelve amíg a kutya kap enni addig nem tesznek semmit.

A szomszédnak elöl van a kertje, hátul van egy kis ház U alakban és annak van egy pici kis udvara ahol a kutya lenni szokott. Első kertbe max. 10 percre engedi ki ő meg bemegy a házba, és igen tudom, hogy az ő portája de eddig nem engedte ki akkor miért pont most?

Az a baj, hogy nem velem cseszik ki hanem a kutyákkal az enyém most elzárva a másik kutyus meg az ajtóhoz lapul mert nincs megszokva neki, hogy kint van, most adtam neki vizet szegényke megitta az egészet.

Így is úgyis ivartalanítva lesz az enyém de azért nem mindegy, hogy vemhesen vagy sem.

Beszéltem az anyukájával telefonon talán hátha ő hat rá :)

2017. ápr. 1. 22:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos csak az a lehetőséged van, hogy te zárod be a saját kutyádat, illetve sokat sétálsz vele olyan helyen,ahol nemigen van kan... én is befogadtam egy szukát, a 2 kan mellé,akikbőo az egyik még ivaros volt és minden gondolkodás nélkül különzártam őket arra a pár hétre, hiába volt ezzel kicsit több baj. De a falu további részein pedig halomszamra dobják ki a felesleges cica és kutyaalmot,mert kell 1 kutya vagy macska a házhoz, de az nem fogja ivartalanítani, aki moslékot ad, azt is 3 naponta. Sokan bevallják hogy mit tesznek a született kicsinyekkel, még sem történt még semmi, a hatóságoknak nem lehet bebizonyítani.... ez az ország szegényes felfogása sajnos! Bár máshol is van baj, de kevesebb jóval...
2017. ápr. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!