Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan álljak hozzá egy három...

Hogyan álljak hozzá egy három éves kutya tanításának?

Figyelt kérdés

Minden otletet, javaslatot szivesen fogadok. Nagytestu eros pasztorkutyarol van szo. Meglehetosen hiperaktiv, szokesre hajlamos amennyiben lehetosege van ra. Ugralni nem ugral. Hogyan tanitsak meg neki dolgokat? Pl finoman vegye ki a kezembol az etelt, hivasra jojjon hozzam, ul, fekszik, marad stb..hogy setaljunk, hogy ne huzzon? tele van erovel. Elengedni nem merem az ures reten, mert felek, hogy nem jon vissza a hivasra, ez szinte biztos.

(Nem az en kutyam, eddig nem ismertem, de most sem lesz az enyem, igy nem tudom, hogy a tulajdonosa hogyan bant vele eddig, hogy kezelte, nem tudom a kutyus eloeletet, ezert kerek tanacsot. Sajat kutyaimat akik kolyok kora ota velem voltak eredmenyesen tudtam nevelni. Gyanitom ez a jelenlegi helyzet mas) kerlek segitsetek,tapasztalatokat is varok idosebb kutyus neveleserol!!Koszonom


2017. ápr. 1. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
még alig felnőtt, ugyan úgy kell tanítani mint egy kölyköt. Ha ez nem megy vidd kutyasuliba vagy hívj szakembert.
2017. ápr. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszi. Ugy erzem, hogy nincs olyan szoros kapocs a gazdijaval, mint ami pl nekem a sajatjaimmal. Tudom, hogy eroszakkal neveles is volt a multban, aminek en egyaltalan nem vagyok hive. Kicsit tartok is tole, hogy "hamis" a kutya, mintha nemely helyzetben pl ha hirtelen mozdulatot teszek felne. Errol le lehet valahogy nevelni?
2017. ápr. 1. 23:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyers el a bizalmát!

Eloszor is sok-sok séta. Az elején húzni fog, mert nincs sétáltatva, de ha minden nap elhiszed egy idő után leszokik róla. En is ilyen helyzetben voltam, tudom milyen érzés:) ha kellően elfáradt (nem az első napon es nem is a másodikon) tehát megszokta a rendszeres kielégítő sétát, akkor jutalomfalattal esetleg ha van Klikker es az meg jobb, hívd magadhoz, ez legyen az első, utána fokozatosan ül, fekszik, marad, stb. Ajánlok egy erős, masszív kötelet, h azert szaladgálhasson a mezőn:)

Sok sikert:)

2017. ápr. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, azt kihagytam h nem magától fog leszokni a húzásról, de amikor érzes, h mégse húz mar annyira nagyon, akkor elkezdheted fegyelmezni.
2017. ápr. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!