Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez komoly? Egy kutyával így...

Ez komoly? Egy kutyával így kell bánni?

Figyelt kérdés

A párom tesói elutaztak és rám bízták a kutyát egy 2oldalas "mit, hogyan listával", de ez nevetséges szerintem, ez egy kutya és nem is egy kis öleb, egy hatalmas német dög. Kint van a kertben és akkor 3x vigyem el sétálni amiből egy kutyázás...Hogy? Menjek oda kutyásokhoz hogy hali, játszhatunk? De kb ez a legéletszerűbb, hoztak neki egy kutyaházat (2 hétre minek???), de az van írva a listára, hogy aludjon bent a házban!!

Mondtam nekik, hogy szívesen vigyázok rá, de nálunk nem jöhet be a kutya a házba, akkor azt mondták jó, jó. Nem lesz vele sok gondom.

Hát de van. Ja és még csak tegnap jött, de már kivagyok. Van 3 gyerekem, de ha máshol aludnának, nem írnék ennyi kikötést mint ehhez a kutyához...


2017. ápr. 2. 09:59
1 2
 1/14 piriiiii ***** válasza:
40%

Szerintem bolhából csinálsz elefántot.

Ha kint van a kertben és elvégezheti a dolgát bármikor, akkor elég egyszer, max kétszer elvinni egy nap, ez a szocializálás és az ingerek miatt van (Te is megunnád a kertet bámulni). A párod tesói nem várhatják el, hogy ugyanazt szolgáltasd a kutyának két hétig, amit ők, mivel úgy tűnik, Te nem vagy kutyás. Szóval szerintem elég, ha egyszerűen olyan helyre viszed sétálni, ahol sok az inger, esetleg szembetalálkozhat kutyákkal. Ilyenkor elég hagyni, hadd ismerkedjenek a kutyák, szaglásszák egymást, köszönsz a gazdinak, ha beszélgetni kezd, akkor saját igényed szerint válaszolsz, vagy lehetsz tapló is és mogorva. Ez már a kutyatartástól független dolog.

De kissé dulifulinak tűnsz. :)

2017. ápr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
A kutya is élőlény, igényei vannak és a túl nagy változás problémát okozhat neki. Épp elég stresszes lehet hogy egy ilyen hisztis tyúkkal kell 2 hetet elviselnie legalább tartsd be a "mit hogy listát"
2017. ápr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Igen, egy kutyával így kell bánni. Miért vállaltad el, ha eleve így állsz a kutyához? A német dog rövidszőrű, tehát be kell engedni, legalább éjszakára, most még azért nincs meleg éjjel.

Igen, sétáltatni is kell, ha nem is 3-szor, de egyszer igen. Egyébként fontos, hogy találkozzon más kutyákkal a szocializáció miatt (hogy ne egy minden kutyával agresszív, félős idegbeteg legyen), de ez ebben a két hétben szerintem nem létfontosságú, ettől függetlenül ha elviszed sétálni lehet, hogy találkoztok más kutyákkal, ez nem probléma.

2017. ápr. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Hidd el, nem fogja elmondani, hogy nem vitted el háromszor sétálni, hanem mondjuk csak egyszer... Néha megsimogatod, elviszed napi egyszer fél órát sétálni, ki fogja bírni.


Amúgy meg nem kellett volna elvállalnod.

2017. ápr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A listában, a kutyaházban semmi kivetnivalót nem látok. A kutya megszokott valamit, a gazdik azt akarták, továbbra is úgy legyen minden. Persze a világ nem borul össze, ha nem kétszer játszol vele, hanem egyszer, de ez elfogadható részükről.

Nem kellett volna elvállalnod, vagy mielőtt elvállaltad, neked kellett volna elmondani, mire vagy képes és hajlandó. Egy német dog odakerül egyik-napról a másikra: értelemszerűen nem lehetsz mindenben tökéletes gazdi neki, a két hét szükségmegoldás. Ezt kellett volna elmondani a gazdáinak. Még akkor is beszélhettél volna velük arról, mit nem tudsz elvállalni, mikor elhozták a listát, vagy magát a kutyát. Ha nem szóltál, vagy nem intézkedtél, akkor most ne vergődj. Mindent csinálj, ahogy kitelik tőled, ne fázzon, ne éhezzen, ha lehet, ne unatkozzon és csak eltelik az a két hét.

2017. ápr. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%

Jó xar alak vagy. Még jó hogy nincs kutyád mert állatkínzó lennél.


Ez egy teljesen alap lista.


Ha nem tudsz egy élőlénnyel bánni miért vállaltad el?

2017. ápr. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
22%
Mi lakásban élünk, miután elmentünk nyaralni a mamához a kutyát ugyan úgy 3x vittük sétálni naponta pedig volt kert. Bent aludt pedig hideg sem volt. Nem tudom mi olyan nehéz ebben.
2017. ápr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29%

Mit takar az ízléses "német dög" kifejezés? Német dog (azaz dán dog) vagy németjuhász?

Mert az utóbbi bizony igényli a napi foglalkozást, fárasztás...


Gondolom jó okuk volt arra, hogy éppen rád bízták a kutyát és nem kutyapanzióba vitték. Mert azért ez nem kis döntés, hogy mi legyen a kutyával 2 hétig. Talán nem kéne akkor visszaélned a bizalmukkal. Vagy akkor minek vállaltad el?


Igen, a kutya is egy élőlény, attól hogy nem tud emberi nyelven megszólalni még vannak igényei. Nem értem mi bajod van azzal is hogy vittek kutyaházat, amit már nyilván megszokott és ha már nem mehet be a házba, hát van hova behúzódnia.


Nem is értem miért vagy ki, szerintem semmi megerőltető nincs abban, hogy kint van a kutya, kap enni, meg ha nem is 3x, de azért legalább napi 1x elviszed sétálni, ne adj isten a gyerekek is játszanak vele egy kicsit.

2017. ápr. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagyok benne, hogy megkérdeztek titeket előtte. Lehet nemet is mondani, vagy elmondani, mi az, amit nyújtani tudtok, és ha az nem megfelelő, ők nem viszik oda a kutyát. Teljesen világos, hogy nem szereted a kutyákat - leszűrhető a dög megnevezésből, meg a felháborodásból. Érteni se értesz hozzájuk, mert akkor ez a kérdés nem lenne. Ez a két fő ok, amiért a barátaitok megérdemeltek volna némi őszinteséget. Meg lehet, meg kell mondani ilyenkor, hogy nem vagytok kutyásak, nem vállaljátok. Mindenki érdekében. De az őszinte beszéd nem ment, helyette a neten savazzátok őket, meg a kutyát, mindenki hülye, csak ti nem. Igazi felnőttes hozzáállás, gratulálok. Edd meg, amit főztél akkor, csak és kizárólag te vagy a hibás ezért a helyzetért, nem ők és nem a kutya.
2017. ápr. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Mikor ide hozták a kutyát akkor nem voltam itthon. De amikor megbeszéltük én elmondtam, hogy nincs rá sok időm, nem fogom napi 3x sétáltatni, nem fog bent aludni, stb. Akkor azt mondták nem lesz gond, nincs vele sok feladat, aha ha mindent megcsinálnék ami a listán van vagy 4-5 óra lenne egy nap.

Nem lenne baj, ha ezt beszéltük volna meg, de nem. Még van egy seb a kutyán, azt kell kenegetni meg 2 naponta egy gyógyszert beadni neki, na ezt nem engedi ha megyek felé a kenőccsel morog. Most nem fogom azt kockáztatni, hogy negharapjon.

2017. ápr. 2. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!