Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem rossz ez így szegény...

Nem rossz ez így szegény kutyusnak?

Figyelt kérdés
Lakik a városunkban egy 10 éves német juhász keverék. Szegény kutya valószínűleg diszpláziás lehet, már kölyök kora óta ilyen azt mondták a gazdái. Most kb 80-90 kiló lehet, olyan mint egy gömb. A napi program hogy minden nap kimennek vele kb 1 órára és csak fekszik vagy épp ugat. Ez mondjuk nem zavar senkit mert max 100 méterig hallatszik el olyan tompa ugatása van. Nagyon barátságos, játékos kutya. Nem rossz ez így neki? Tudom hogy változtatni nem lehet rajta de annyira sajnálom szegényt :(
2017. ápr. 2. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyilván rossz neki. Állatorvosnál voltak vele? Próbáltak változtatni az étrendjén, kicsit többet mozgatni, hogy kicsit lejjebb menjen a súlya?
2017. ápr. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De, nyílván rossz neki. A felesleg nem is segít, ha diszpláziás. De nem tudsz tenni semmit, szóval ez van... Ha szeretik a gazdái, akkor viszont "jó dolga van", legalábbis ezt érzi a kutya.
2017. ápr. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
voltak orvosnál. Nem tudom hogy jól értettem-e de mintha azt mondták volna hogy 9 hónaposan is 60kg körül volt. Azt mondják hogy az ivartalanításnál cseszhettek el valamit vagy ilyesmi. A diszpláziát én találtam ki. Kérdeztem hogy mindig beteg volt-e és mondták hogy valószínűleg igen. Egyébként szeretik, habár a gazdái már öregek.
2017. ápr. 2. 10:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás után hajlamosabbak a hízásra. A legjobb lenne ha kifejezetten ivartalanított kutyáknak való minőségi táppal etetnék.
2017. ápr. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyilván nem jó ez egy kutyának se, de ha ivartalanítás után túletetik a gazdái, nem is akarnak ezen változtatni és már eleve ők is idősek, akkor sajnos ez már nem is fog változni. Sajnos az idős emberek az esetek 99%-ban egyáltalán nem képesek a változásra. Elmagyarázhatod nekik, hogy vannak light, fogyókúrás tápok (persze ezekből sem a fél zsákkal kell odaadni a kutyának) és hogy ezzel nyerhetnének még pár évet a kutyának. A kövérség nem betegség ami magától alakul ki, hanem erről a gazdi tehet.
2017. ápr. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Mit sajnálsz? Hogy elhízott? Hogy nem ugrabugrál, de legalább kiviszik?
2017. ápr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A kutyust sajnálom hogy már kölyök kora óta ennyire korlátozva van, pedig nem ő tehet róla. Biztosan szomorú :(
2017. ápr. 2. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!