Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szar ember vagyok, mert...

Szar ember vagyok, mert visszaviszem a kutyát a menhelyre?

Figyelt kérdés
Március 1-jén kihoztam egy 1,5 éves ivartalanított kutyust a menhelyről. Nagy szeretettel fogadta az egész család, a 3 gyerekem sokat játszott vele, mindenki. Eleinte ő is lelkes volt, boldogan játszott velünk, de 2,5 hete megváltozott a viselkedése. Olyan, mintha nem szeretne minket. Állandóan nyüszít, bármit csinálunk vele. Már 5-ször vittem el állatorvoshoz, 3 különbözőhöz. Kivizsgálták, megröntgenezték, még infúziót is kapott, de nem lett jobb. Jó étvágya van, az orvosok semmi szervi bajt nem találtak. De mégis egyfolytában nyüszít. Még azt is csinálja, hogy hajnalban nagyon hangosan vonyítva ugatja a házunkat. Ma úgy döntöttem, hogy visszaviszem a menhelyre, mert ez így senkinek sem jó. Nehéz döntés volt, de nem bírom így tovább.

2017. ápr. 2. 10:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehet, hogy unalomból csinálja? Mennyit foglalkoztok vele, mennyit sétáltatjátok?
2017. ápr. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat foglalkozunk vele. És akkor is nyüszít, amikor vele vagyunk. Kertes házban lakunk, itt kedvére szaladgálhat, de sétálni is el szoktuk vinni 2 naponta, mert dolgozunk és nincs időnk többször. Amikor hazajövünk a munkából, egyfolytában vele vagyunk.
2017. ápr. 2. 10:37
 3/23 anonim ***** válasza:
11%

2 napi sétáltatás? Minek fogadtál örökbe kutyát, ha előtte annyinak sem olvastál utánna, hogy naponta 3x kell?

Igen, kertes házban is!

2017. ápr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
9%

Amúgy vissza viheted, de azt ugye tudod, hogy ott folyamatosan minden állat halálsoron van?

De a te döntésed.

Csak tényleg nem értem az emberek mindek gondolnak egyet és fogadnak örökbe egy érző élőlényt, 0 kutatómunkával...

Egy ideális világban aki kutyát vesz vagy fogad örökbe a törvény által felelőségre lenne vonható az ilyen tetteiért.

2017. ápr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%

Kertes házban is napi egy sétának azért kell lennie. Olyan, ahol el is engeditek és játszhat más kutyákkal. Egy nagyobb energiaszintű kutyának pláne szüksége van erre. A nyüszítésre meg a figyelmen kívül hagyás megoldás lehet, ha nem ugrotok neki rögtön, akkor látni fogja hogy nincs értelme.

1 hónap nem valami sok idő, kicsit hamar feladtátok. Esetleg szakembert is megkérdezhetnétek, nincs-e valami tippje.

2017. ápr. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
37%

Én nem vinném vissza pusztán azért mert "nyüszít"..ez nem egy ocskó TV ami ha nem jó visszaviszed a boltba..ha még megharapna valakit akkor azt mondom oké,de így válláld a felelőséget.

Ha gyereked születik akkor azt is örökbe fogod adni mert felsír kora reggel???mert felkell kelni hozzá? ..Nevelni kell a kutyát!! Megtudni mi abaja és kezelni..itt nem szervi bajról van szó!

Tehát igen szar ember vagy ezek alapján.

2017. ápr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
5%
Tudom, hogy ismét le leszek pontozva, de azt árulja már el valaki, hogy miért is...
2017. ápr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Elfogadom a negatív véleményeket. Én úgy érzem, hogy mind érzelmileg, mind anyagilag mindent megtettem érte.
2017. ápr. 2. 10:57
 9/23 A kérdező kommentje:
Az elmúlt 2,5 hét alatt 60.000 Ft-ot költöttem állatorvosra és nem derült ki, mi a baja. Nincs több pénzem, sajnálom...
2017. ápr. 2. 10:58
 10/23 anonim ***** válasza:
45%
De nem egészségügyi problémája van, mint kiderült! Akkor miért azzal jössz, hogy nincs több pénzed? Csak több időt kellene a kutyára szánni, de úgy tűnik nem is akarsz...
2017. ápr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!