Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bizalom visszanyerése?

Bizalom visszanyerése?

Figyelt kérdés

Először is emberekkel szemben kéne!!! Tudom h kell hozzá egy kiképző, de gondoltam megkérdezem itt is, hátha van valakinek valami jo tippje.

Tehát, nem támad senkire, max ugat, de ha valaki simogatni akarja, akkor odakap, és elmenekül, pánikol, szorong kutyák és emberek láttán.


2017. ápr. 2. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát először próbáld meg kajával, úgy, hogy kiteszel valami kaját és leülsz tőle kb egy méterre és vársz, hogy odamenjen. Ne csinálj hirtelen mozdulatot. Másnap megint ugyanoda rakjad, de ülj egy kicsit közelebb.Ha már mellette ülsz akkor még várjál és csak másnap próbálj adni neki kézből ennivalót. Másnap próbáld megsimogatni.
2017. ápr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jajj, azt elfelejtettem írni, h bennem es a családomban megbízik, idegenekkel kéne.
2017. ápr. 2. 18:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Kezdetnek ne akarják megsimogatni. Csak legyenek ott emberek mellette, de ne piszkálják a kutyát, lássa, hogy senki nem akar vele semmit csinálni, aztán majd ha ő akar nyitni, akkor odamegy. Persze akkor se kell rögtön simogatni, csak ha már elviseli, hogy ránéznek, felé nyúlnak (ha kajás, akkor valami nagyon finom falattal kínálgathatják, eleinte akár földre dobva, ha máshogy nem veszi el).

Ha félelemből agresszív, akkor ez valamennyit segíteni fog. De csak lassan, és nem sokat, szóval tényleg inkább keress kiképzőt.

2017. ápr. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!