Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásban tartható, nagytestű,...

Lakásban tartható, nagytestű, jó házőrző kutyák?

Figyelt kérdés
Panelban lakom, de szeretnék egy olyan kutyát, aki társam lehet a mindennapokban és vérbeli házőrző is. Olvastam, hogy a legjobb házőrzők a pásztorkutyák (kuvasz, komondor, kaukázusi stb) viszont őket nem jó ötlet (és nem is szeretném) bepréselni egy lakásba, igénylik a teret, a szabadságot. Szóval ők kiestek. Szóba jött még a németjuhász, viszont én nem vagyok oda értük, ennek oka elsősorban a gugolva járásuk, illetve hogy kb mindenkinek ilyen kutyája van (a nagykutyások között). Lényegében őt is elvetettem. Más fajta azonban nem jut eszembe.. Különösebb elvárásaim nincsenek, legyen rövidszőrű, nagytestű és erős, ragaszkodó, intelligens, viszonylag nyugodt, de bírja a kirándulásokat, nagyobb sétákat is. Ha helyzet van, cselekedjen. Foglalkozni napi 3-4 órát tudnék vele, ebből séta 1,5-2 óra + játék, tanítás stb. Ja és mindenképpen fajtatisztát szeretnék. Köszönöm!

2017. ápr. 2. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
kutyaiskola? Vagy honnan kéne tudni amit cselekedjen?
2017. ápr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Bár közepes testű:

Amerikai pitbull terrier,amerikai staffordshire terrier. Nagyon család és gyerek barátok.


Német juhász,malinois

2017. ápr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a leírás tökéletesen illik a bordeaux-i dogra.
2017. ápr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
a malinois nagyon nem nyugodt és nem hobby kutya.
2017. ápr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Dobermann tökéletes, de csak képzéssel, kutyaiskolával és korai szocializációval más kutyákkal, emberekkel, mindenféle helyzettel.

Ha a hétvégéid egy részét szívesen töltenéd a kutyaiskolában, kiképzőpályán, akkor rá szavazok.

A napi 3 séta felnőttkorban alap, de inkább négy. Kölyökkorban jóval több.

A lakásban való ugatásról kiskorától kezdve következetesen tiltani kell.

2017. ápr. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Rottweiler a Te kutyád :)
2017. ápr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Dobermann, amennyiben a foglalkozás mennyiségét komolyan gondoltad.
2017. ápr. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 pppn ***** válasza:
Cane corso :) nyugodt, rövid szőrű, okos, tanulékony, bírja a hosszú sétákat is,
2017. ápr. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!