Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El kellene várnom tőle hogy...

El kellene várnom tőle hogy leálljon?

Figyelt kérdés
Szóval a kutyám nem a legjobban szocializált, régebben ha kutyát látott ugatott és ugrált, nem tudta visszafogni magát. Mostanra sokat javult a helyzet, 5 méterig szinte figyelembe sem veszi a kutyát, nem fut oda kutyához max figyeli, már többnyire probléma mentesen el tudunk haladni kutyák mellett, néha még 1-1 megugrás besikerül meg némi ellenkezés, de szerintem sokat fejlődtünk. Ennek ellenére vannak alkalmak/kutyák mikor teljesen kifordul magából, ezek többnyire akkor történnek ha a másik kutya ugat/ugrál/morog vagy a házunk előtt van/volt. Ilyenkor alig tudom visszafogni és hiába tiltom nem hajlandó abbahagyni. A kérdésem hogy ezt elnézhetem neki? Vagy ez teljesen más tészta amit máshogy kell kezelni? Úgy értem hogy szép lassan ez sem lesz probléma vagy ezt külön kell megoldanom?

2017. ápr. 2. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt külön meg kell oldanod, nem nézheted el.

Az természetes, hogy ugat, ha kint az utcán elmegy az udvarotok előtt egy kutya, de tiltásra ilyenkor is abba kellene hagynia.

Ha nem megy, szocializációs foglalkozást javaslok, ahol megtanul kutyákkal kommunikálni, kutyát között is "működni".

2017. ápr. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
azt hittem hogy idővel ez is megoldódik csak most még túl nagy inger neki. Hát akkor keményebben próbálkozok.
2017. ápr. 2. 20:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt kezelni kellene. Főleg a kutya érdekében, mert szerencsétlen hatalmas stresszben lehet minden alkalommal, mikor így találkozik más kutyákkal.

Valóban le kellene tiltanod erről, nem csak próbálkozni vele. A letiltás azt jelenti, hogy azonnal eléred, hogy hagyja abba az adott viselkedést. Ha csak próbálkozol, próbálkozol, majd a végén ráunsz és hagyod, hogy tovább őrjöngjön, azzal csak rontasz a helyzeten, hisz azt tanítod meg a kutyádnak, hogy szólsz, de igazából a rászólásodat neki nem kell komolyan vennie, nem kell rád hallgatnia.

2017. ápr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
értem, akkor rosszul gondoltam. Csak elejétől fogva így csináltam, amit túl nagy ingernek véltem hagytam, a kicsiket tiltottam és ha jól viselkedett jutalmaztam. Az elején már 50 méterre levő kutyát is ugatott, és megrögzötten figyelte, ezt odáig fejlesztettük hogy ma már 5 méterre levő kutya sem érdekli, szaglászgat, elvan, és el engedni is tudom mert nem érdeklik a kutyák. Ha a másik kutya nyugodt akkor ő is, ha morog vagy ugat akkor ő is bepörög. és ilyenkor nem tud figyelni. Nem akartam túl sokat elvárni, ezt tanították nekem, ne várjak tőle többet mint amire képes. Köszönöm a segítséget.
2017. ápr. 3. 19:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez igaz, valóban ne várj el többet, mint amit a kutya még elbír. De a tűréshatárát, az irányíthatóságát, figyelmét lehet fejleszteni tudatos, célzott, jó foglalkozással, jó időben történő megfelelő büntetésekkel, letiltásokkal, oldásokkal, jutalmazásokkal. És ehhez nem kellenek évek, csak az, hogy tudatosan állj neki a problémát megoldani.
2017. ápr. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!