Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 nagytestű kutya panelban?...

3 nagytestű kutya panelban? Hogy fogják bírni a kertesház után?

Figyelt kérdés

Van 3 nagytestű nagy mozgás igényű kutyánk, eddig kertes házban éltünk, de úgy néz ki szeptemberben munka, iskola miatt költözünk be a városba panelba. A kutyák egész nap szaladgálnak, lefarasztják magunkat mire én haza érek a munkából, ami általában 6-9 (változó) nem tudom hogy bírják majd a panelt.

6-kb 6-8 ig nem leszek majd otthon. A párom 8-9-10 ig, de ő egyedül nem tudja Őket sétáltatni.

Tehát reggel 5-5:45-ig meg este 6-7-8 (amikor hazaérek) onnantól egy órát lent, iszonyatosan kevés mozgás az eddigiekhez, de megszokják?

Hétvégén lenne rájuk 3-4 órám.



2017. ápr. 4. 08:52
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Pár hónap, max fél év miatt nem keresek nekik új gazdát.

Tele van minden tavasszal kölyök kutyákkal, mire gazdát talalnéj nekik el is költözünk újra kertesbe.

2017. ápr. 4. 10:23
 12/20 anonim ***** válasza:
51%

Akkor kar is ezzel tovább foglalkozni, ha nem fogadod meg a tanacsokat, már most le is jött, higy nem vagy jó gazdi.

Nem szokják, belebetegedhetnek, összesz..nak mindent, szomszeddal balhezól, ha rossz a szomszed feljelent, pláne ha engedik, hogy bevigyel a lakasba 3 nagy testü kutyát....

2017. ápr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Mikor mi voltunk pont költözésben, és nem lehetett még az új helyre vinni a kutyát, mi meg ismerősnél laktunk, így oda sem, akkor én először beadtam panzióba. Nyilván naponta mentem hozzá, sétáltatni. Ez nagyon jó megoldás lett volna, de nagyon drága volt, nem bírtam fizetni. Viszont a kutya meg kellett, nem akartam pár hónap miatt eldobni őt. Sikerült találnom egy olyan házaspárt, akiknek volt kertes házuk, és befogadták addig úgy, hogy én vettem a kajáját, és még valamennyi pénzt fizettem nekik (sokkal kevesebbet, mint a panziónak). Így is naponta látogattam a kutyát, és hétvégén egész napra elhoztam. Hozzá tartozik, hogy jól nevelt kutya volt, nem rombolta a kertet.

Nem tudsz arra az időre valami ilyen megoldást találni?

2017. ápr. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Előttem már sokan leírták, hogy ez így nem lesz jó, mindenképpen kellene találnod valami megoldást arra az időre, amíg újra élhetőbb körülmények közé nem tudtok menni. Esetleg valakit megbízhattok, hogy nap közben sétáltassa meg őket. Külföldön vannak fizetős kutyasétáltatók, szerintem valószínű ti is találnátok valakit, akár egy állatszerető egyetemista fiút például, aki egy kis pénzért elvállalná ezt. Vagy érdeklődj kutyás csoportokban.
2017. ápr. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy félreértem, de az én olvasatomban úgy szól a történet, hogy van három kutyád, akik eddig az udvaron éltek. Magyarul akkor végezték a dolgukat, amikor éppen rájuk érett a szükség. Most ezt a három kutyát (akikről azt sem tudni, szobatiszták-e?) akarod 12 órákra bezárni egy panellakásba.

Elbaszott ötlet, ne is haragudj. Esetleg (mondom, esetleg!) úgy működik a dolog, hogy ha az első két hétben otthon maradsz velük, amíg megszokják az új házirendet. Akkor is gáz lesz, mert amint huzamosabb ideig magukra maradnak, a figyelemhiányos kutyák nagyon meg tudják keseríteni a gazda életét. Minden eszközt megragadnak, hogy figyelj rájuk, ha másképp nem megy, akár a szőnyegre is szarnak. És akkor még nem beszéltünk a kan kutyák lábemelgetéséről, amire gy új helyen megint csak fel kell készülni.

2017. ápr. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
39%

Tökmindegy, nem fogják engedni, a társasház szabályzata kizrt, hogy HÁROM kutyát engedjen.


Egyébként a szomszédok simn feljelentenek, ha zajonganak a kutyák, stb.

2017. ápr. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Fogd már fel, hogy nincs olyan hogy társasház szabályzata háziállatokra ha az ingatlan magántulajdon. Ha pedig albérletként mennek oda akkor pedig a főbérlő dönt, nem pedig bármi szabályzat.

Mert biztos a Józsi házmester szabályai felülírják a kormányrendeleteket, nem?

2017. ápr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
50%
Egy kutyás ismerősünket megbüntették 2! kutyáért... Önkornanyzatnal jelentették a szomszédjai, de szerintem senkinek nem jo ha a kutya egész nap ugat, vonit, kutyanak is kinzas
2017. ápr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért büntették mert két kutyát tart, hanem mert egész nap ugat. Az megint más téma, ha ellehetítleníti a szomszédok mindennapjait.
2017. ápr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
54%
Tavaly óta olyan es annyi kutyát tarthatsz az ingatlanban amennyit akarsz.
2017. ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!