Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyád az első szavadra...

Kutyád az első szavadra cselekszik?

Figyelt kérdés
Ismerösömnek olyan jól nevelt dobermanja van. Első szóra leül, fekszik, meg minden. Az én kutyám, habár nem kölyök kora óta tanítom, már felnött volt, de többnyire, nem ennyire szorgalmas. Pl, elküldöm a helyére, és néha vissza néz, meg megáll, és néz, hogy komolyan gondoltam-e vagy nem tudom. De, többnyire elsőre megcsinálja, amit kérek. Más kutyája is nagyon(első szóra) szófogadó?
2010. máj. 12. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Neveltetés kérdése az egész...,mégpedig kis kortól;)
2010. máj. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Attól függ. Ha nem szólok rá olyan erélyesen csak odavetem neki akkor rám néz aztán elfordul és semmibe vesz.Olyankor határozott hangon meg kell ismételni a parancsot, akkor rögtön megcsinálja.Csakhát nem könnyű mert olyan plüssmaci kinézete van, és gyakran a dédelgetések közepette inkább kérem tőle, hogy csináljon meg valami mint parancsolom.Malamut keverék a drága ráadásul menhelyről hoztuk, ugyhogy próbálok odafigyelni mindenféle dologra, hogy én legyek számára a falkavezér. Havonta egyszer még így is előfordul, hogy direkt valami rosszat csinál vagy szelektíven hall, de olyankor pórázra veszem, foglalkozok vele (pl. átismételjük az alapengedelmességi feladatokat) és ez eddigg még mindig megoldotta a helyzetet.
2010. máj. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
az én 2 kutyusom csak akkor mozdul első szóra, ha kiabálok, amúgy ők is csak ímmel-ámmal teszik, amit kérek, és laposan pislognak, hogy komolyan mondtam-e:)
2010. máj. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Igen, mind a három. Első szóra cselekednek, de hogy te példáddal éljek, az enyém is néha-néha visszanéz de ettől nem lesz semmi.
2010. máj. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Változó. Van amikor suttogásra is megcsinál mindent, van amikor meg már keményen szólok rá és akkor is csak 2-3-szorra csinálja. Sajnos ő nem kiskorától van velem, szóval egy kicsit nehezebb dolgom van :)
2010. máj. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"mégpedig kis kortól;)"


Ezt cáfolom. Nem kell ahhoz kölyökkortól nálad lennie, h jól nevelt kutyád legyen. Az enyém 2 évesen került hozzám, hányattatott sorsú menhelyi keverék. Mostanra BH vizsgás, álomkutya. Nevelés kérdése, de nem feltétlen kölyökkortól.

2010. máj. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

ha erélyes határozottan mondom neki egyböl megcsinálja:D

Amugy meg ha csak mondom akkor visszabeszél, de megcsinálja.. persze közbe pofázik:D

2010. máj. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a kutyám, aki a családi rangsorban az utolsó, mindent megcsinál első szóra. Nagyon ritkán kell többször vagy határozottabban szólni neki. Amelyikkel viszont folyton vezeklek a falkavezéri posztért, na ő meg rendszeresen alkalmi süketet játszik, ilyenkor jön a műanyag flakon, puff, repül mellé és már teszi is, amit mondok neki. :]
2010. máj. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!