Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinti-benti vizslának elég...

Kinti-benti vizslának elég heti 5 séta?

Figyelt kérdés
A séták 2-3,5 órásak időmtől függően, valamint 1 órát tréningezek, apportírozok vele naponta. A séták alatt el szoktam vinni jó nagy rétre ahol futkározhat is.

2017. ápr. 5. 13:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
ha nem szökik és egyéb unatkozó kutyára valló szokása sincs (ugatás, ásás) akkor igen.
2017. ápr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
sosem volt rossz szokása :)
2017. ápr. 5. 13:12
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem igazán...attol hogy van egy kert nem fog magatol futni setalni a kutya...foleg a vizsla ami vadaszkutya annak napi 3 seta kell de ha olyan kutya mert van olyan ami elfoglalja magat akkor jo
2017. ápr. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
napi 3szor szerintem csak a benti kutyákat kell, náluk is a 3-ból kettő egészségügyi séta egy pedig hosszabb fárasztós. Én úgy látom, hogy nem vett fel rossz szokást, amelyik nap nem sétálunk legalább fél órát apportírozunk, eldugok neki dolgokat ő pedig megkeresi.
2017. ápr. 6. 10:20
 5/13 vantel ***** válasza:
50%

Ha jó a viszonyotok akkor bőven elég.

Pl: nem lesz alkalmi süket, nem bökdös. Ha elküldöd békén hagy teret kapsz stb.

2017. ápr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Attól hogy kertben van (főleg egy vizsla) nem fogja lefárasztani magát. Minden nap vidd el sétálni, lefárasztani mivel ha nem teszed a kutyádnak csak gyűlni fog az energiája, amelynek következtében nem biztos hogy a kedvedre való dolgokat fog csinálni. A kert csak arra jó, hogy elvégezze a dolgát, de ez nem ment fel a sétáltatás alól. Naponta minimum 2-szer vidd le úgy hogy elfáradjon. Igen, ez az átka ha az embernek vadász/terrier kutyája van. Ha nincs elég időd, vagy energiád, akkor pedig legyen palotapincsid:)
2017. ápr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Amikor meg csak teheted játssz vele, vidd el apportozni, sétálj és fuss vele!és garantáltan egy egészséges, boldog kutyád lesz
2017. ápr. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Próbálom többször sétáltatni majd. Ma mivel szombat van 5 órát foglalkoztam vele aktívan, teljesen elfáradt! :D Hétvégénként 5-6 órát is szoktam vele foglalkozni. Rossz szokása nincs hálistennek, 4 éve így foglalkozom vele :)
2017. ápr. 8. 13:39
 9/13 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell látnod a kutyán, hogy elég-e neki. Idegenek így látatlanban nem fogják tudni eldönteni.


Ha jól elvan, nyugodt, akkor igen, elég, valószínűleg.

2017. ápr. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 pptomi ***** válasza:

Van egy mondás a vizslások között: a vizsla nem kutya, hanem vizsla.

Hatalmas mozgásigénye van, de ez nem a futkározásban merül ki, hanem munkát kell neki adni, ami kapcsolódik a futkározással. Ha egész nap futkározik, attól nem fog elfáradni rendesen, ha nem kötődik össze olyan munkával, amire összpontosítania kell. Erre kiváló az apportírozás, szellemileg is igénybe veszi, mozog is közben, és ami fontos, hogy ezt nagyon élvezi.

A kutyán látszik ha unatkozik, vagy sok a fölös energiája, olyankor felszántja a kertet is:) Igazi munkakutya.

Ha 4 éve így telnek a napjai, akkor valószínűleg elégedett, már észre vetted volna, ha nem lenne az.

2017. ápr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!