Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol lenne érdemes sportolnom...

Hol lenne érdemes sportolnom vele? Mit?

Figyelt kérdés
Nyáron szeretnék fogyni egy kicsit így ilyen 2in1 dologban szeretném a kutyámat is lefárasztani és fogyni is. Most 168cm körül vagyok, ingadozó 55-60kg súllyal. Roller mellett szeretném futtatni a kutyám, ő 5 kilós. Nem mennénk gyorsan, csak fokozatosan ahogy bírja. Egy julius k9 Idc hám, hozzás súlyelosztó és sima póráz jó lenne hozzá? Még annyi hogy murván vagy térkövön lenne jobb? Ezzel hogy tudnék fogyni? Légyszi ne rakassátok át más katiba mert sportba is kirakom! Köszi a v@laszokat előre!
2017. ápr. 6. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Az általad írt feszerelések nem a legjobbak, az ilyen húzósportokhoz készítenek külön rugalmas pórázt és hámot. Ezek a kutya egészségének mmegörzését szolgájlák, jobban elolszlik a hám által a terhelés, a póráz pedig nem akasztja meg a kutyát azzal, hogy feszes. itt nézelődj, ár érték arányban nagyon jók, nekem is innen van mindenem.

[link]

Rollerral még nem próbáltam ilyesmit, esetleg futni/bicikliszni lenne érdemesebb, mondjuk utóbbihoz lehet nagyon kicsi a kutyus. :) Milyen fajta?

Ha futni akarsz vele akkor azt lehetőleg ne betonon, inkább homokos/földe talajon (erő, határ stb) mert a keményfelület nagyon nem tesz jót az izületeinek. :)

2017. ápr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
hát először is a kutyát lassan kell hozzászoktatni. Betonon tilos kutyát futtatni így te nem nagyon tudnád rollerrel követni meg amúgy is rollerrel meg sem fáradnál mire a kutyád már kidöglene. Olyan sportot válassz amivel mozogsz is, pl kocogás, az a kutyádnak és neked is megfelelő lenne, persze szép lassú szoktatás mellett mert nem szabad egyből leterhelni.
2017. ápr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1) Off, de miért akarsz még fogyni ilyen magassággal és ilyen súllyal? Max. izomra kellhet gyúrni, túl sok felesleg nem lehet rajtad. Csak abból gondolom, hogy én 164 cm vagyok 62 kilóval, 55-nél már szupermodellnek érezném magam. Mondjuk akkor nem csak zsír nem lenne rajtam, hanem mell se, szóval odáig nem mennék le ;)) Nyilván más alkatok vagyunk, de azért furcsállom :)

2) Kutyát nem futtatunk térkövön.

3) Rollert nem futtatunk murván (de térkövön se egy élmény) :)

4) 5 kilós kutyák jellemzően nem bírják a futást igénylő sportokat, a rövid lábukkal annyira kicsit lépnek, hogy brutál hamar kifáradnak. Persze ha te se bírod sokáig, akkor jó lehet, de én sima futással kezdeném, a rollernek kicsit nagy a sebessége (ha meg lassan mész, akkor már jobb futni, rolin csak fárasztod a lábad az ácsorgással, de nem dolgozol). Én most úgy tolom, hogy percenként váltogatom a futást meg a sétát, így viszonylag sokáig bírom, de a szervezetem is végig dolgozik, több edzés, kevesebb kimerülés, tök jól beválik. Kutyával is így kezdeném, jó, ha nem rögtön telibecsapod egy folyamatos terheléssel.

5) Sima póráz akkor jó, ha melletted fut a kutya. Ha azt akarod, hogy előtted menjen, esetleg húzzon is, akkor hosszabb kell, nehogy ráfuss, ha kicsit befékez.

6) Nyáron vigyázz, hogy reggel vagy este futtasd csak a kutyát, nehogy hőgutát kapjon. Most a napokban is volt már olyan meleg, hogy rólam is csorgott a víz, meg a kutya is csak vánszorgott, délelőtt fél 10-kor.

2017. ápr. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor futni fogunk, csak olyan hülyén jön ki, hogy vagy sima cicagatyában futok, vagy beöltözöm rövidgatyába aztán fele úton sétálok. :) Mellettem jön, de szerintem megnézem az állatboltban itt ahol lakom, mert van ilyen rugós póráz, a múltkor láttam. Bicikli mellett nem merem mert félek, hogy bemegy alám. Egyébként Ő egy tiszta izom Jrt, ha fog egy labdát felemelem a levegőbe bírja vagy 10-15s-t. Amikor sétálunk 1 óra után még olyan friss, mintha még csak egy kört mentünk volna.
2017. ápr. 7. 09:14
 5/6 A kérdező kommentje:
A murvás rézsen fogunk szerintem futni, ott félig- meddig árnyékos is, de mindig viszek magammal vizet, abból öntök neki a táljába amit meghagy pedig ráborítom a mancsaira, mert ha jól tudom ő ott hűti magát :) Az a baj, hogy szerintem rossz a pajzsmirigyem vagy tudomisén mim, aztán egyfolytában ennem kell, mert éhesnek érzem magam. Nyáron ilyenkor gyümit ettem, így le sikerült fogyni 50-55 kilóra a 60-64ről. De persze most megint csokit eszem, de már szokatatom magam vissza gyümölcsre:) köszi még egyszer a segítséget, de ha valaki akar írni, ne fogja vissza magát ;D
2017. ápr. 7. 09:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is jrt-m van és mi biciklizünk, viszont földúton. Próbálj meg normális utat keresni, mert a murva és a különféle betonos-térköves utak nem tesznek jót a kutya ízületeinek+pl az én jrt-m nem is hajlandó ilyen utakon futni.

Mi 10-15 km-eket szoktunk menni heti 2-3x, viszont sajnos a környék tele van dombokkal, ezért 10 km/h-val "csapatjuk". Ha felfele kell menni én nem bírom, ha lefele lehetne száguldozni ő nem bírja :(

Ekkora kutyára sajnos nem kapsz sehol megfelelő felszerelést. Mi is csináltattunk egyet, amit elrontottak, mert nem hitték el h ilyen pici a kutya, ezért nagyobb hámot csináltak. Majd egy versenyen a Mushereseknek könyörögtünk, h csináljanak egyet vagy legalább próbálják meg és nagy nehezen belementek és így lett fél év alatt egy hámunk...

Viszont ha nem muszáj, h húzzon, akár szabadon is futhat melletted :)

2017. ápr. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!