Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya férgesség ki hogy vette...

Kissbettina1977 kérdése:

Kutya férgesség ki hogy vette észre?

Figyelt kérdés
Volt e ugy valakinek a kutyája hogy férgesség miatt hànyt ?
2017. ápr. 7. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen féreghajtva van és meg van tanítva hogy ne egyen fel semmit akkor nem kell e-miatt aggódni. Egyébként nem, még bem volt ulyen.
2017. ápr. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
4. Doki kezeli a kutyánjat volt féregtelenitve de folyamatosan fehér habosat hány kapott amoxicilint , 5 nap injekciozták most féregtablettát kap napi fél szemet csak nem értem mért
2017. ápr. 7. 13:26
 3/7 anonim ***** válasza:
féregtelenítés az nem olyan mint a szökőév hogy 4 évente kell bátran lehet havonta is sőt munkakutyát 2 hetente
2017. ápr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ilyen nem volt, mivel kapja rendszeresen a féreghajtót.
2017. ápr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Fogyás, étvágytalanság, fénytelen szőrzet, szánkázás, esetleg felfúvódott, puffadt has (ami megkocogtatásra "kong", lötyög -máshogy ezt nemigen tudom leírni). A férgek ürítése -análisan, orálisan- már magasfokú, akár életveszélyes állapotra utal.

Egy egészséges kutya szervezetét pedig én nem sokkolnám kettő-négy hetente féregtelenítéssel, mivel gyakran hashajtó hatású, ami ilyen gyakorisággal nem tesz jót. Bizonyítottan vagy gyaníthatóan fertőzött állatnál indokolt a féreghajtás elvégzése 10 naponként, a biztos gyógyulásig. Megelőzésként azonban a negyed évenkénti kezelés a javasolt.

Nem tudom, a napi féreghajtás mennyire célszerű, de a doki véleményére alapozva csináljátok végig. Nekünk megoldódott a 10 naponkénti dózisokkal is (ti. ilyen gyakran kelnek a peték). Ha csak a hányás áll fent nála a fent felsoroltak közül, más nem, akkor még elég sokféle betegség között lehet válogatni -az is esélyes, hogy egy tápváltás megoldja a dolgot, azért azt ejtsd meg a biztonság kedvéért.

Mik az egyéb tünetek? Sajnos ennyiből nehéz kiindulni.

2017. ápr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébb tünet nyirokcsomó duzzanat a nyakon , étvàgytalanság, fáradékonyság ! 7 hete kezelik mandullagyulladásra ,állapota javult de még a fehér habos hányás megmaradt , most a féreghajtás a napi fél tabletta 5 napon át ! És persze betegség előtt is volt féregtelenitve!
2017. ápr. 7. 22:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha férges lenne akkor a kakiban vagy hányasban is lenne féreg. 3 havonta kell fereghajtani és akkor szinte kizárt, hogy megfertőződjön. Mit kap enni? Nekem ez a habos hányás egyértelműen sav probléma. Hanyszor eszik és mit? Kap-e napközben nasit, ha igen mi az. Ezek fontosak ide leírhatod őszintén, senki nem fog megkövezni (sokan nem írják le mit kap enni csak köntörfalaznak aztán nagy nehezen kinyögik és ott van a lényeg).

Savra napi 2x étkezés (elosztva 2 részre a napi adagját), savasító ételek kerülése kell. Emellett almaecetet szoktak rakni a kajájukba, bár én nyersen etetek,ott megeszik, nem tudom táppal keverve milyen. Kígyóuborka is lugosít.

Nyirokcsomó duzzanat azt jelenti, hogy valami gyulladás van a szervezetében. Érdemes mintát vetetni a nyirokcsomóból is, komoly betegség tünete is lehet (pl lymphoma ami 4-6 hét alatt elviszi a kutyát kezeletlenül).

2017. ápr. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!