Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mely fajta az álomkutyám?

Mely fajta az álomkutyám?

Figyelt kérdés

Amit keresek:

- hűséges, nagyon ragaszkodó, gazdacentrikus

- aktív, mozgékony, energikus és játékos, lehet vele futni, túrázni, agilityzni, de nem pörög folyamatosan

- idegenekkel bizalmatlan vagy semleges, ne barátkozzon mindenkivel

- inkább egygazdás, mint családi kutya

- éber, jó házőrző

- intelligens, tanulékony


Amit én nyújtani tudok neki:

- panellakás kb 70nm

- nyáron nyaralóban is lenne (200nm a kert)

- napi 3-4 órát tudnék vele foglalkozni

- ebből kb 1,5-2 óra séta "zöld övezetben" (futkározás, labdázás, játék más kutyákkal, kötélhúzás stb amihez kedve van)

- trükk tanítás

- más háziállatok "társasága" (macska, hörcsög, nyúl teknős...)

- minőségi eledel stb

- hétköznapokon kb 8 órát lenne egyedül, kutyasuliba nem viszem


Külsővel kapcsolatban csak annyi, hogy ne legyen hosszú szőrű (pl havanese, spicc) és lehetőleg kis vagy közepes testű legyen (olyan 10-15kg körül lenne az ideális) de sem nagyobb, sem kisebb kutyát nem zárok ki, csak nagytestű ne legyen :)


Köszönöm a segítséget!



2017. ápr. 7. 19:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Mudi

az meg, h mikor pörög, nevelés kérdése...

2017. ápr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Ha nem panelban lenne, a udit ajánlanám. Persze sokan fogják írni, hogy elvan panelban is, de SAJÁT TAPASZTALAT szerint 10 percnél többet nem tölt benn a házban télen sem, egyszerűen megsül abban a bundában, szenved. A enymnek hatalmas bunája van, de nem igényel nagy gondoskodást. Fésülni meg minden kutyát kell.


Előnyei:

intelligens

gyorsan tanul

egészséges fajta

nem túl nagy (nagy egyéni különbségek vannak!!)

kiirtja a patkányt is

jó házőrző

éber

az enyém nagyon bújós (de nem mind az,nevelés kérdése is)

elvan minden háziállattal, de terelgetheti őket

idegenekkel nem barátkozik semmi képpen

ha elengedem a réten, úgy kell "elzavarni" magam mellől

soha nem hagy el

(volt, hogy kinyílt éjjel a kapu, reggel ott ült az ajtóban, el nem ment volna


Hátrányai:

sok mozgás kell neki

feladat kell neki (ha nincs, keres magának)

sokan keveréknek nézik (vagy magyarázkodsz minden alkalommal, vagy nem,de villogni nem lehet vele,mint egy ismert fajtával)

csak akkor látod szépnek, ha igazán szereted a mudikat

néha hangos, de nevelés kérdése

2017. ápr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%

nem láttam az első válaszolót, ő is mudit írt :)


Ez mind szép és jó, de egy terelőkutyának 8 óra egyedül egy panelban felér egy állatkínzással. Írjopn bárki bármit, úgyis olyan ír, akinek nem mudija van.

2017. ápr. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%
Most vettem észre, hogy lemaradt egy 'm' betű azt első válaszomban...mudit akartam írni. Bocsi érte, mióta jól bevertem a fejem egy kerékpárbalesetnél, előfordul, hogy félreütök.
2017. ápr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Valóban mudi, esetleg uszkár. Terrierek (foxterrier, welsh stb) se lennének rosszak, de ők nem igazán szívlelik a kis, szőrös állatokat, nyuszi és hörcsög mellé nem a legjobbak.
2017. ápr. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem ennyi mozgás panelban egy mudinak kevés, arról nem beszélve, hogy melege lesz.

Én valamilyen keveréket javasolnék inkább menhelyről vagy ideiglenes befogadótól.

2017. ápr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Fajtatiszta: közép uszkár.

Vagy egy közepes méretű keverék, menhelyről. A jellemét, természetét a gondozók ismerik, tudnak segíteni a választásban.

2017. ápr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Igazából a mozgás ideje kevésbé számít mint a "minősége". Ha abban a 2 órában kilométereket sétálnak, játszanak vele, kifutja magát és feladatokat is kap, akkor biztos kifekszik este.
2017. ápr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
9%
Border Collie
2017. ápr. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%
Nekünk Jack Russel terrierünk van, pörög ha kell, de tudja mikor van pihi. Nagyon okos, könnyen tanul. Nem kicsi, nem nagy. Jópofák, viccesek. Nem túl beteges, csak jó helyről kell venni, vannak M.o-n nagyon jó kis tenyésztők. De hasonló még a foxi is. Ajánlanék agarakat, uszkárt, tacsit, spánielt, corgit, yorkit vagy akár egy szeretetreméltó kis menhelyi keveréket is. Jó gazdi lennél a leírtak alapján. Ha bármi kérdésed van, itt vagyok, jrt-m van, tudom miről beszélek. Tápnak tudom nem ez a kérdés, de a Real Nature (wilderness) tápokat ajánlanám fressnapfból, simán megüt egy orijent, csak a pénztárcád jobban jár.
2017. ápr. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!