Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek tapasztalata az...

Van valakinek tapasztalata az illóolajak rovarriasztóként történő alkalmazásáról?

Figyelt kérdés
Elsősorban kullancs és szúnyog ellen és kutyára szeretném alkalmazni: 1-2 cseppet eloszlatni a nyaka és a farka körül. Néztem a levendula, argánium és borsmenta olajakat. Kérdések: Ezek közül melyiknek a szaga zavarja legkevésbé a kutyát? Keverjem-e? Hígítsam-e? Meddig tart a hatása? Tényleg működik?

2017. ápr. 8. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Kutyára illóolajat? Kínozni akarod? Vegyél kullancs nyakörvet mint minden normális ember.
2017. ápr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én a nyakörvet sem javaslom, minket állatorvos beszélt le róla. A legjobbak a kifejezetten kutyák számára kifejlesztett cseppek. Mechanizmusuk ugyanaz, amit te akarsz (nyakhoz, gerinc mentén bedörzsölni), három hónapig jelent védelmet bolhák, egy-másfél hónapig kullancsok ellen, márkától függően.
2017. ápr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában az illóolaj szarnak pofon. Meglévő védelem mellett, kiegészítésnek lehet használni, ha nagyon fertőzött területen jártok. Nekünk az állatorvosunk a levendulaolajat és a gerániumolajat ajánlotta, utóbbit csak hordozóolajjal szabad használni.

Mi is szoktunk magunkra kenni, ha vízpart közelébe megyünk, valamennyivel kevesebb szúnyog csíp össze bennünket, de messze nem jelent 100%-os védelmet.


Alap védekezésnek nekünk a Nexgard Spectra tablettát ajánlotta az orvos (1 hónap / bolha, kullancs, bélférgek, szívféreg).

2017. ápr. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tablettát használunk. Persze ez sem jelent 100% védelmet, így is belemászik. Az állatorvos mondta, hogy egyszerre ne használjuk a cseppel. Ezért szerettem volna valami "természetesebbet". Sokan javasolják, sokaknak bevált és házi riasztó spray-t is lehet belőlük készíteni.
2017. ápr. 8. 14:30
 5/8 A kérdező kommentje:
Most vettem észre az utolsó választ :) az mit jelent, hogy hordozóolaj?
2017. ápr. 8. 14:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom nincs, ezért csak a youtube-ot ajánlom, ott találtam egy amcsi srácot, aki elmagyarázza, de most, hogy nézem, azóta mások is tettek fel videókat a témában. Tehát "flea tick natural" keresésre kijön több ilyen is. Sok sikert!
2017. ápr. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Utána nézek :)
2017. ápr. 8. 14:39
 8/8 anonim válasza:

A geránium illóolaj a leghatékonyabb kullancs, légy és bolha távol tartására is! A legjobb bőrnyakörvre cseppenteni 4-8 cseppet naponta 1-2 hétig szépen tartósítja az illatot nyakörv utána lehet csökkenteni, de ha cseppentés nélkül is érzed az illatát nem kell több, a rovarok sokkal intenzívebben érzik az illóolajok illatát és menekülnek.


Azt nem lehet meg mondani melyik zavarja legkevésbé! Vagy elviseli vagy nem a kutyád, általában nincs ezzel gond, de egyéni érzékenység előfordulhat!

A kutyák nem hisztiznek mint az emberek vagy ösztönszerűen elutasítják mert allergiásak rá vagy nem érdekli őket!

2017. szept. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!