Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az íny felhúzása a kutyáknál...

Az íny felhúzása a kutyáknál minden esetben agressziót/elrettentést/"ne közelíts" jelzést jelent? Vagy vannak olyan testbeszéd kombinációk, ahol nem?

Figyelt kérdés

#íny #agresszió #íny felhúzás
2017. ápr. 8. 18:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A mienk pl. akkor is felhúzza az ínyét, ha kuncsorog. Valahogy így, csak a miénk nem csak elöl, hanem még kétoldalt is "beharapja" az ínyét.

[link]

Ha ilyesmire gondolsz, akkor ez nem agresszió. :)

2017. ápr. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A vicsorgás elrettentést jelent általában.
2017. ápr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Olyasmire gondoltam, mikor az orránál is "ráncosodik" a bőr/bunda.
2017. ápr. 8. 20:02
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben. 2 kutyám is volt, illetve az egyik a jelenlegi, amelyik vigyorogva köszönt, ha hazaérek. Ilyenkor nagyon izgatott, egyben behódoló is. Nem minden íny felhúzás egyforma. Ebben az esetben a tépőfogakat nem mutogatja, tényleg csak "mosolyog". Persze ezt ha idegen látja, frászt kap tőle :D
2017. ápr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen, van "mosolygós" kutya, de ritka, mint a fehér holló, 15 év kutyázás alatt egy darabbal találkoztam, meg talán kettőről meséltek. Tényleg para, ahogy kinéz, főleg, ha közben teljes testtel csóvál a kutya, nagyon bizarr :D

Más most nem jut eszembe, max. a tanítás, de akkor meg egyértelmű, hogy vezényszóra csinálja a kutya.

2017. ápr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ezt a videót találtam (épp emiatt is kérdeztem):

[link]

[link]


Abszolúte nem tűnik agresszívnak, de külső szemmel igen ijesztő tud lenni. Itt nincs parancsszó.

2017. ápr. 8. 21:18
 7/13 anonim ***** válasza:
A videón vicsorog a kutya, nem tetszik neki ahogy a lábát baxogatják. Egyértelmű...
2017. ápr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem, akkor utána mire fel a nagy "puszilózás"? Akkor ez szerinted egyértelműen agresszió?
2017. ápr. 8. 21:34
 9/13 A kérdező kommentje:
+ már a nyak vakargatásnál is kezdi.
2017. ápr. 8. 21:35
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a töke tele van az egésszel, csak van annyira jó fej, hogy ne csapjon oda. De néhány másodpercből ezt nem lehet biztosra mondani.
2017. ápr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!