Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Magyarországon tartott...

A Magyarországon tartott háziállatok hány százaléka szenved bántalmazástól/rosszul tartástól?

Figyelt kérdés

Nyilván csak körülbelüli adatok vannak, eddig nem sikerült hiteles forrást találnom.


Ha nincs ilyen, akkor olyan is jó ami csak a kutyákat számolja össze.


2017. ápr. 8. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Kb. 60-70
2017. ápr. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Rengeteg.

Sok állatom van, emiatt rengeteg állatos facebookos csoportban benne vagyok.Óriási a homály és a nagy részük nem is fogad el semmilyen tanácsot, még akkor sem, ha udvariasan tényleg jót akarva adják neki.

Szerintem 70-80% teljesen reális,vagy még több is.

Amiért itthon elcsöppenek egy kép előtt,hogy milyen jó helye van a kisállatnak, azért egy nálunk előrébb járó országban(pl Németország) feljelentenék állatkínzásért .Óriásiak a különbségek.

A rosszul tartásra annyi mentséget tudok felhozni, hogy itthon a kiállatkereskedésekben egyrészt alig kapható normális felszerelés és táp, valamint az eladók is hülyeségeket beszélnek.Szóval ez még valamennyire érhető, de a bántalmazásra nincs mentség.

Szerintem kutyáknál kisebb az arány,főleg városokban.

2017. ápr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na most itt mi számít rosszul tartásnak? Én véleményem szerint nagyon jol tartom a kutyaimat. Bentiek de van kert is, sétálunk is rengeteget, prémium tápot kapnak, visszük mindenhova. Az első fura dologra irány a doki. Stb.


De tapasztalatom szerint sokan tultoljak ezt a rosszul tartás dolgot én személy szerint nem ismerek olyan kutyát akit kifejezetten rosszul tartanának pedig a szomszéd kutya igazán nincs elkenyeztetve minden jóval. De rendesen etetik, nincs kikotve és boldog kutyus. Habar nem prémiumot eszik ebben biztos vagyok mert a gazdái szegény emberek. Szóval először Kérdező tisztázzuk neked mi az?

2017. ápr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha csak a kedvtelésből tartott háziállatokat nézzük, akkor 70-80 százalék.

Ha a haszonállatokat is belevesszük, akkor 95 százalék.

2017. ápr. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!