Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokat várok tőle? Szeretném...

Sokat várok tőle? Szeretném ha pelenkára végezné a dolgát.

Figyelt kérdés

5 napja van nálam, és egyszer sem sikerült a pelenkára végezni, akárhogy is szeretném, akár mit is csinálok. Az egész szobába mindenhová pisil. Már felitattam a pelenkával, hátha érzi a szagát és legközelebb oda pisil, de nem. Meg szidom ha nem azt csinálja amit kellene. Mit tehetnék még? Vagy sokat várok még tőle 5 nap után?

10 hetes.


2010. máj. 13. 07:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Persze majd később szeretném ha kint végezné a dolgát, de állandóan esik és állandóan sár van, így nem tudom kiengedni.
2010. máj. 13. 07:48
 2/7 Akiteki ***** válasza:

Nem szokta meg, hogy a lakásban pisiljen.

Semmi baja nem lesz a víztől, csak a cukrászdában láttam még marcipánkutyát, amelyik elolvad. Ha most rászoktatod a pelenkára, később sokkal több gondod lesz, hogy tanítsd szobatisztaságra. Engedd ki a kertbe.

2010. máj. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lehetséges, de egyedül nem akarom kiengedni, mert kifér a kerítésen vagy félek beugrik valaki érte, én pedig nem mindig tudok itthon lenni, de megpróbálom kivinni amikor lehet.
2010. máj. 13. 08:01
 4/7 Akiteki ***** válasza:
Ezek alapján csak olyankor engedd ki, ha otthon vagy. De akkor sokszor. Ha elvégzi a dolgát, nagy dicséret, jutalomfalat.
2010. máj. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Alvás, evés, ivás, játszás után azonnal vidd a pelusra.Próbáld helyhez szoktató cseppel, akkor cseppents a pelusra, ha ráraktad. Csak 1 pelust használj és inkább oda rakd ahová gyakran végzi a dolgát, később, ha megtanulta, hogy a pelusra kel csinálnia, napról-napra vidd közelebb arra a helyre ahová szeretnéd, hogy csinálja, mert ténylegesen szobatiszta csak 6-7 hónaposan lesz. Ha rá pisil/kakil dicsérd agyon!!! Ha máshova pisil/kakil, minél töményebb ecetes vízzel mosd fel.
2010. máj. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Akiteki ***** válasza:

Ha pelenkára szoktatod, akkor tényleg csak 6-7 hónaposan lesz szobatiszta.

Az én kutyáim már 3 hónaposan azok voltak mind.

2010. máj. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ez egy kutya. ha nem vállalod a kezdtektől a sétát ahányszor életkora igényli, miért nem vettél macskát. az alomra szokik. 10 hetes kutyát meg nem büntetünk! olyan mintha egy csecsemőt büntetnél!
2010. máj. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!