Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amikor még régen tényleg...

Amikor még régen tényleg őrizte a vadtól a nyájat egy kuvasz vagy komondor, ők el is bírtak egy kósza támadó farkassal, vagy mindenképp alulmaradtak a vadállattal szemben?

Figyelt kérdés
szóval lehetett hagyatkozni csak a kutyára, vagy ők csak feltartóztatták míg a juhász esetleg elintézte a vadállatot? hogy ment ez régen?
2017. ápr. 8. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom hogy csak elkergették a farkasokat viszont ha a farkas komolyan támadott akkor oda veszett pár kutya, ezért voltak mindig sokan a kutyák.
2017. ápr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Több kutya volt. A nyáj is nagy volt, és nyilván azért is volt több kutya, merthogy jöttek a farkasok is. Nem hinném, hogy túl gyakran alakult volna ki közelharc, szerintem elkergették.
2017. ápr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igaz annak nem is néztem utána hogy nagytestűekből eleve több őrizte a nyájat (úgy tűnik így volt) csak azért hogy szinte egy puli magában megoldja mostanában. bár kérdés hogy ha probléma adódott akkor az éhes ordas volt hogy egy kutyát vitt magával és azt ette a bárányok helyett vagy ez nem volt jellemző?
2017. ápr. 8. 21:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom 100 birkára kb. 5-6 kutyát tartottak. Szóval egy 300-400-as nyájra volt úgy 15-25 kutya. Egy-egy kósza farkas nem nagyon támadta be így a nyájat, max. lesből. Ha többen jöttek, az már komolyabb lehetett.

A feladatuk nem az ölés volt, sőt, nem mehettek a farkas után, nem hagyhatták magára a nyájat. Az volt a feladat, hogy elzavarják a farkast és a medvét.

2017. ápr. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
A puli,pumi, mudi terel. Ne keverd a kettőt! A kuvasz komondor meg őriz.
2017. ápr. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van. Ráadásul ma már se medve, se farkas nincs, tehát ezért is szorultak be a kuvaszok/komondorok a tanyákra.
2017. ápr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!