Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Táppal etetők! Ti valóban...

Táppal etetők! Ti valóban 20-30 dekát adtok pl. egy Eukanuba tápból a 30 kilós kutyátoknak? Számomra hihetetlen, hogy ettől jól lakik!

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 08:32
1 2 3
 1/22 Akiteki ***** válasza:
Pedig ez így van.
2010. máj. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Én em eukanából , hanem DowChowból adok neki 35dkg-ot.Azért elég nekik mert ezekben van tápanyag FEHÉRJE és csak annyit kell adni a kutyának amennyi a zsákra van írva , különben elhízik.Házikosztból pl azért lehet többet adni mert annak szinte biztos h nincs akkora tápanyagértéke mint egy normális kutyatápnak.( felejtsük el a Chappy-t és társait azokat nem nevezném kutyatápnak).

Ezek a tépk tartalmazzák azt , amire egy kutyának szügsége van.Am nj-om van és nagyon szép és egésséges nincs elhízva és nem is vékony pedig csak napi 35dkg tápot kap.

A kutya nem lakik jól szinte soha , ha elé raksz valamit azt befalja (a nagy átlag) figyeldmeg , a kutya ösztönből eszik ezért nem szabad túl sokat adni neki mert elhízik és a bélcsavarodásnak is sokszor az az oka h bezabál a kutya aztán elmegy játszani és megis van a baj.

2010. máj. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem lakik jól tőle, de nem is ez a lényeg. Az a lényeg, hogy tartalmazza az ekkora kutyának szükséges napi tápanyag mennyiséget. Persze "hígíthatná" a gyártó mindenféle emészthetetlen és értéktelen vacakkal akkor mondjuk dupla vagy tripla ennyi kellene belőle, de mi értelme lenne? Így kevésbé terheli meg a gyomrát és kevesebbet is sz@rik, na meg havonta nem 45 kiló tápot kell hazacipelni, hanem csak 15-öt.
2010. máj. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Akiteki ***** válasza:
De jóllakik. Utána iszik vizet, a táp megduzzad a gyomrában és nem lesz éhségérzete.
2010. máj. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
nem eukanuba, de a zacskón lévő mennyiségből néha még hagynak is a kutyáim...igaz a rokonok szerint éheztetem őket :D (ja mert nincsenek elhízva, mint a többi lakótelepi eb)
2010. máj. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Valóban megduzzad. Rendben, akkor kutyája válogatja, hogy jóllakik-e. Az enyém nem. Meg bírna enni mégegyszer annyit is, de nem kap, mert ez elég neki.
2010. máj. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Akiteki ***** válasza:
100%
Nálunk meg néha ott is hagyják. Ha látom, hogy valamelyik máshová kacsingat, azonnal elveszem a tányért, mert működik, hogy aki előbb megeszi, az segít a másiknak. :))
2010. máj. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
az előző vagyok: ha nem tápról lenne szó ők se laknának jól, sajnos, ha anyuéknál kell hagyjuk, akkor megesznek minden vackot, amit kapnak (anyu főz a kutyáinak + konzerv + kajamaradék....stb, párom nagyija téliszalámival tömné őket)
2010. máj. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Akiteki ***** válasza:
100%
A nagyik azért vannak, hogy elkényeztessék az unokákat, akár 2, akár 4 lába van. Az én anyukám is mindig valami finomsággal várta a kutyákat. Ennyi belefér, mindenki boldog tőle.
2010. máj. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És szerintetek az mitől lehet, hogy a táppal etetett kutya (udvari) megeszi az udvarban található összes követ? Mert én azt gondolom, hogy egy roti 30 deka kajától ÉHES...

2010. máj. 13. 09:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!