Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől büdös a kiskutyám?

Evie Morgenstern kérdése:

Mitől büdös a kiskutyám?

Figyelt kérdés
Nem rég kaptam egy kis Yorkit. 4 hónapos, kisfiú. Mivel kezdő kutyatartó vagyok, és eddig csak macskám volt, néha segítségre szorulok. Nem tudom mit kell csinálni vele, sokat fürdetem de már másnap büdös a kicsike és ez nem az az átlagos kutya szag... Tudnátok adni tippeket, hogy mit csináljak?

2017. ápr. 9. 11:05
1 2
 1/15 anonim válasza:
Szerintem kérdezz meg egy szakértőt!
2017. ápr. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vidd minél előbb állatorvoshoz. Gondolom nem tenyésztőtől van (azaz nincs törzskönyve), szaporítós kutyától meg sok jót ne várj. És ne fürdesd sokat, mert tönkreteszed a bőrét és tiszta korpa lesz a szőre!
2017. ápr. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A rendszeres fürdetéstől el is pusztulhat, mert tönkre vágod az immunrendszerét. Meg kisebesedik a bőre tőle. A kutyáknak van egy jellegzetes szaga, akkor is ha fürdetik.
2017. ápr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el állatorvoshoz, nézesd meg a bűzmirigyét. Véletlenül nincs állandóan hasmenése, vagy legalábbis túl lágy kakija? Át kéne gondolni az etetését.

A gyakori fürdetés kiszárítja a bőrét és tönkreteszi a szőrét, sokkal többet ártasz vele, mint amennyi hasznot szerinted az "illatossága" hoz. Ha valóban büdös, és nem csak a te orrod érzékeny a normál kutyaszagra, annak belső oka lesz és fürdetéssel nem tudod megoldani.

2017. ápr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Milyen tápot kap? Ha nem jó minőség (pl Pennybe vettétek, nem állatos boltba) akkor attól is lehet büdös. Az is játszik, hogy fogköves, vagy legalábbis nem kap elég dolgot amit rághat (=fogmosás), esetleg a bűzmirigye telt meg. Vidd dokihoz és ha bármi kérdésed van írj! 12l
2017. ápr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Így van, nem tesz jót a gyakori fürdetés. Orvoshoz mindenképpen vidd el, a fülét is meg kell nézetni, mert ha az van begyulladva, az is tud nagyon büdös lenni. Lehet az orvos étrend változtatást is fog javasolni.

Gyógyulást a kutyusodnak!

2017. ápr. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a fülével van baj. Ha hetente egyszer fürdetem az soknak számít? Nem akarok ártani neki, mindennél jobban szeretem, csak tényleg nem vagyok jártas a dologban...
2017. ápr. 9. 12:01
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon max 1 havonta szabad, de az a legjobb ha csak évi 2x! Ismerten naponta fürdetettet annak szőr helyén drót volt. :(
2017. ápr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nézd, ha ennyire kezdő vagy, vidd el orvoshoz és beszéljétek át a kutya gondozásának az alapjait. Ezer dolog miatt lehet büdös a kutya: nem megfelelő táplálék, bűzmirigy probléma, fogkő vagy egyéb fogprobléma, fülgyulladás, anyám tyúkja. De az is lehet, hogy a naturál kutyaszagot érzed büdösnek az ellen meg nem tudsz mit tenni.


Kutyát gyakran fürdetni baromság. Van a bőrén egy természetes védőréteg, amit te minden fürdetéssel lemosol. Amíg ez a védőréteg vissza nem termelődik a kutya bőre érzékenyebb: hidegre, melegre, fertőzésekre. Szóval 2-3 havonta, amikor egyébként is megy kozmetikushoz, untig elég fürdetni.

Egyetlen kivétel van, az orvosi utasítás (gyógysamponok, ideiglenes megoldásként viszketésgátló samponok allergiásoknál).


Mivel fürdeted? Mert az sem mindegy.

2017. ápr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nálunk évi 1 fürdés van, igaz nem yorki. Yorkit szerintem 3-4 havonta érdemes fürdetni, mikor kozmetikushoz megy amúgy is a szőrét vágatni vagy valami. Nem értek a kozmetikus kutyákhoz de így látom ismerősöknél. A heti fürdetéssel gyakorlatilag kinyírod a "kicsikéd".....
2017. ápr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!