Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Birka belsoseget kaphat a kutya?

Birka belsoseget kaphat a kutya?

Figyelt kérdés
Ha igen mit? Fozve kell, vagy jo nyersen?

2017. ápr. 9. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
Szia! Mindenképp főzd meg, nyers hússal könnyen megbetegítheted a kutyád. Főzz hozzá rizst vagy tésztát. Őszintén nem tudom, h a birkának melyik része használható fel ilyen célra, de én a marha százrétű gyomrát (jól kimosva, darabolva), tehéntőgyet, darált csirkefejet szoktam adni nekik. Ezeket viszonylag olcsón be is szerezheted, a csirkefejet biztosan.
2017. ápr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Én is adtam birkabelsőséget a fiatal kutyámnak (szív, máj tüdő, lép) de csak SZIGORÚAN FŐZVE!!!

Soha ne adj nyersen húst neki, a csirkehúst leszámítva - bár attól is kaphat bélférgességet - mert rengeteg, nagyon súlyos betegséget összeszedhet.

Csirkefejet adhatsz neki nyersen is, de a csőröket vágd le.

2017. ápr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Minden belsőséget hőkezelni kell nekik.
2017. ápr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Ennyi hülyeséget. Disznón kívül minden mehet nyersen, főtt csontot pedig tilos adni. A belsőségre oda kell figyelni, hogy milyen arányban adod, mert könnyen hasmenés lehet a vége.
2017. ápr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Ja még plusz annyi, hogy mielőtt nyers húst adsz neki fagyaszd le 2 hétig.
2017. ápr. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyersen, persze adhatsz neki.
2017. ápr. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Ha nyers étrenden él, akkor kaphat. Persze, módjával. Nem okos dolog akár egy étkezést csak azzal kitölteni. Igaz ez minden más belsőségre is.

Betegségként max parazita fertőzést kaphatna, de azt meg lehet előzni a szokásos féreghajtással.

2017. ápr. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen kaphat, nyersen a legjobb, mint minden hús, KIVÉVE a disznót és vaddisznót.
2017. ápr. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Na szóval. A legnagyobb hülyeség, hogy nyers hústól baja lesz a kutyának. Ha normális minőségű a hús, akkor nem lesz férges. A szarvas és őzhúst, illetve a halakat kell 2 hétig fagyasztani, mert lehet benne lehet baci, de 2 hét fagyasztással minden elpusztul. Minden más nyersen mehet egyből. Tiltólistán van viszont a sertés és a vaddisznó az Aujenszky-vírus miatt, na meg a galandférgek miatt, amire az embereknek is oda kéne figyelni, mármint a megfelelő hőkezelésre.

Belsőség mehet,ha nyersen vagy, akkor vagy napi 5-10%-a a mennyiségnek, vagy heti 1 belsőségnap. Minden mehet, kutyától függően. A gyomor egyébként nagyon jó vitaminforrás, de van egy jellegzetes szaga, amit sokan nem bírnak. Vese, máj hasznos. Sziv csak 5%-a lehet a napi mennyiségnek.


Főzni nincs értelme, mert elveszíti a legtöbb hasznos dolgot. Csontját pedig véletlenül se add neki főzve (ez érvényes minden hús csontjára), mert amíg nyersen rugalmas a csont, és a halszalka sem okoz gondot, főzve/sütve súlyosan szétvághatja a beleket.

2017. ápr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

NYERSEN! Elég tájékozatlan aki azt írja, hogy meg kell főzni. Vicces, de ebben a cikkben pont azokat cáfolják meg, amiket a válaszolók felhoztak: megbetegszik a kutya stb.

[link]

2017. ápr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!