Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megtanítani a...

Hogyan tudnám megtanítani a kutyámnak ezt?

Figyelt kérdés
Van egy 8 éves nõstény kutyám és meg szeretném neki tanítan, hogy ha kiadok ilyen puszi hangot, akkor felém fordítsa a fejét. Tudom hogy már kicsit késõ elkezdeni az ilyet ebben a korban de azért megpróbálnám.🐶🐶

2017. ápr. 9. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Legkönnyebben valami finom jutalomfalattal.
2017. ápr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem, egyáltalán nem késő. Én a kutyámnak 10 éves koráig mindig új trükköt tanítottam.


Szólítsd a nevén és közvetlen az után add ki ezt a hangot. Talán így sikerülni fog

2017. ápr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A tanulás sose késő, az emberek is képesek tanulni életük végéig, és fontos a fejlődés idős korban is. Nem hiába létezik a lifelong learning kifejezés. Legfeljebb annyi nehézség akadhat ilyenkor, hogy egy berögzült magatartást nehezebb felülírni, mint elkerülni már az elején.

Ha egyáltalán nem figyel a hangra, akkor a legegyszerűbb módja ezt megtanítani, ha fogsz egy jutifalatot, megszagoltatod vele, majd felemeled a szemed magasságába, miközben kiadod a hangot. Ha figyel, mehet a jutalom. Igen, először a falatot fogja nézni, de ha ez már jól megy neki, akkor megmutatod, hogy nincs a kezedben a falat és csak az ujjadat emeled fel. Szintén, ha figyel, akkor jutalomfalat. Ha megy ez is, akkor lehet simán a hanggal próbálkozni. Ha már felnéz az arcodra, lehet jutalmazni, ha pedig egyenesen a szemedbe néz, akkor nagyon kell jutalmazni. A végén majdhogynem reflex lesz, ha sokat gyakoroltátok. A lényeg, hogy otthon kezd el, minimális külső ingerrel rendelkező környezetben. Ha ott megy, lehet kertben gyakorolni, majd séta közben is, ahol már több dolog elvonhatja a figyelmét.

Ha alapjáraton figyel a hangra, akkor még egyszerűbb dolgod van. Amint figyel, jutalom.

Természetesen fontos, hogy olyan jutalmat válassz, amit nagyon szeret a kutyád (virsli, sajt, játék, simi).

2017. ápr. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is,valami étellel kellene:)
2017. ápr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!