Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam össze anyumék...

Hogy szoktassam össze anyumék kutyáját az enyémmel?

Figyelt kérdés

Anyuéknak van egy 5 éves kan (ivaros) németjuhász kutyájuk. Falun laknak, kint-benti kutya. Normàlisan tartják, naponta 2-szer sétàlni viszik, szóval nem tipikus falusi kutyások. A kutya kölyökkorában (akkor még én is otthon laktam) lett véve kutyasuliba is, tanítottuk meg minden, nagyon okos kutya. Viszont kicsit önfejű is, viszont nagyon jó házőrző, idegenek ugat, sőt ha ő úgy làtja hogy veszély van, tàmad is (pl jön a futár, átadja a csomagot, letépné a kezét mert azt hiszi hogy apumat akarja tàmadni az ember. Ezért irtam az önfejűséget).

A làny kutyàkat imàdja, a fiúkkal màr rosszabb a helyzet. Nagyon féltékeny, van hogy egy másik kutyàt a saját gazdájàtól kerget el, hogy a kutya gazdàja őt simogassa. Ez egyébkènt csak az utóbbi időben jött ki nàla. Régen minden kutyàval leàllt játszani.


Na de a lényeg az,én pàrommal màr külön élek, havonta egyszer làtogatok haza. És lett egy németjuhàsz keverék kuytusunk. Ő most lesz 5 hónapos. Kicsit dominàns, szertelen, mindenkihez odamegy (sajnos) minden kutyàt imád. Mindenkivel játszani szeretne. 2 hónapja van nàlunk, már eléggé jól szocializált.


Most hétvégén mennék haza szüleimhez, ès most először vinnènk a kiskutyànkat is. Szerintetek hogy csinàljuk? Álljunk meg a kocsival anyumék udvaràba, majd a kutyàval együtt szàlljak ki a kocsiból hogy anyumék kutyája lássa hogy az új kutya hozzàm tartozik? (Nekem mindig nagyon örül ha hazalátogatok, csak úgy szalad hozzàm, nagyon szeret). Nem lesz féletékeny? Nem fogja az én kutyàmat bàntani? Vagy még érezni fogja a "kölyökszagot"?

Az is eszembe jutott hogy inkabb pár házzal arrébb állunk meg, kihívom oda anyumék kutyájàt, és ott ismertetem össze őket, hogy nehogy az legyen hogy anyumék kutyàja a területet védje.


Bocs hogy hosszú lett.

Ötletek?


2017. ápr. 10. 11:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem az előző kutyám a mamáméknál maradt. Szocializálva van, de féltékeny más kutyákra és domináns. A "új" kutyám még kölyök volt mikor vittük (fél éves) csak simán beengedtük az udvarba, nem bántották egymás, összeszimatoltak. Sajna "öribarik" sem lettek mert a "régi" kutyám borzasztó féltékeny lett és mindig neki akart menni a kicsinek mikor a közelben voltam. Szerintem érdemes oda figyelni hogy mikor az idősebbikel foglalkozol a kicsi ne menjen oda, de majd kitapasztalod. Ne legyetek idegesek, viselkedjetek természetesen, viszont mindig legyetek készenlétben, ne hagyjátok őket felügyelet nélkül.
2017. ápr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja nálunk mind a kettő szuka.
2017. ápr. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!