Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek kihez fordulhatnék...

Szerintetek kihez fordulhatnék segítségért?

Figyelt kérdés

Saroktelken lakunk, így a járda elég hosszan megy a kerítés mellett. Van egy 10 hónapos németjuhászom, aki alapban nagyon jóindulatú kutya, de az iskolából hazafelé tartó "gyerekek" hergelik. Ez abban nyilvánul meg, hogy köpködik, húzzák a botot a kerítésen és még a kerítést is rugdossák. (ezt az ablakból kitűnően végig tudom nézni). A kutya természetesen örjöng.

Mivel nem csak gyerekekről van szó, hanem 25-30 körüli férfiakról is, így nem beszélhetek az anyukájukkal, hogy szóljon a fiára, meg azt sem tudom hol lakik aki ezt csinálja, mert nem követem az utcán...

Gondoltam, hogy írok a kerületi rendőrségnek, mert a kerítésünk konkrétan szét van rugdosva (befelé homorú) de nyilván egy rendőr nem ezzel foglalkozik...

Teljesen tanácstalan vagyok, és csak a kutya issza meg a levét.


2010. máj. 13. 11:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Valamit feltétlen ki kell találni, mert épp az ilyen esetek után történik az, ha majd a kutya közvetlen közelbe kerül ezekkel a hergelőkkel, megtámadja őket, aztán ugye utólag persze a kutya lesz a vadállat és a gazdája az ostoba...

A mi egyik régi kutyánkat is hergelte egy gyerek, azért harapta meg. Aztán még nekik állt feljebb, holott a gyerek ment be az udvarunkba...


Mindenképp próbálj valami hatósági segítséget kérni, amíg nem történik nagyobb baj.

2010. máj. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Akiteki ***** válasza:
100%
Nagyjából senkihez. Esetleg a magyar gárdát próbáld meg. :))
2010. máj. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

sorozatos rongálásért tegyél feljelentést ismeretlen tettes ellen - akár le is videózhatod őket


a kutyát, meg kerítsd el egyelőre és vidd kutyaiskolába, hogy megtanulja, mire kell reagálnia és mire nem

2010. máj. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

a kutya "óvodás kora" óta iskolába jár, de ugye abban egyet érthetünk, egy iskolai terep nem azonos az otthoni, saját területtel.

Valószínűleg fogok írni 1-2 helyre, mert tényleg felháborít és tényleg én leszek a hibás, ha bármi baj történne. Csak sajnos nem értem az embereket... bárki odajöhetne, megsimogathatná, mert egy barátságos kölyök kutya, erre így viselkednek vele...

El vagyok keseredve!!!

2010. máj. 13. 11:38
 5/17 anonim ***** válasza:

esetleg ha ilyen helyen laksz tehetnél nádfonatot 1 méter magasságig, amíg a kutya kilát. az udvaron ha kint vagy se fognak bebámulni, és ahogy értem forgalmas utcaszakasz, szval ez is jól jöhet és a kutya csak azt fogja ugatni, aki a kapuhoz jön, ténleg hozzátok. ha kívülre teszed, nem tudja szétszedni.

az ilyenek ténleg hülyék, nálunk is gyerekek füttyögtek meg ordítottak meg dobáltak a kutyáinknak, egy nyáron át ugatták őket, majd okosan semmibe vették őket és máig is ezt teszik minden provokálóval, így teljesen megszűnt. Vszeg ha benő a feje lágya a te kutyád is rá fog jönni hogyan kezelheti le őket ilyen módon, de azért tudom milyen idegesítő és felháborító.

2010. máj. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az állatvédelmi törvény tartalmazza, hogy hergelni is tilos az állatokat.

A rendőrségre szólj, ha ilyen történik, mert állatkínzásnak számít.Ne engedd magad lesöpörni, ha a rendőr nem akar menni, mert törvénysértő cselekmény, rájuk tartozik.

2010. máj. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

az állatvédelmi törvényre én is gondoltam, de annyira nem ismerem! Köszönöm!

Mindenképp írok!

A nád is jó ötlet, de ha kívülre teszem, szerinted hány napig (óráig) lesz a kerítésen?!

2010. máj. 13. 11:54
 8/17 anonim ***** válasza:

Nálunk is voltak ilyen idióták, csak épp nem gyerekek, hanem anyuka a csecsemőjével, meg nagyapa az unokákkal. Azután csodálkoztak, hogy a kutya örjöng. Nekünk a nádszövet bevált, azóta nincs problémánk. Mindenesetre javaslom, hogy vegyél fel pár esetet videóra, utána mikor már van elég bizonyítékod, szólj az illetőknek, hogy videofelvételed van a dologról, úgyhogy abba lehet hagyni, különben mostmár a rendőrséghez fordulsz.

Az egészben az a gáz, hogy ezekkel nem jó összetűzésbe kerülni, mert ezer módon árthatnak a kutyádnak és nem is tudod hatásosan megvédeni tőlük.

2010. máj. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgyse érsz el semmit, tapasztalatból mondom. Mi is iskola közelében lakunk + állomás. Zárd be a kutyát a házba vagy kennelbe és csak veled menjen ki vagy csinálj sövényt... Ne várd meg amíg még rosszabbat tesznek vele.
2010. máj. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Milyen módszerrel suliztok? Mindegy, a lényeg, hogy szerintem úgy tudod ezekre az ingerekre semlegesíteni, hogy kimész a kertbe, és megpróbálod elterelni a figyelmét. Akár meg is kérhetsz néhány normálisabbnak tűnő gyereket, hogy most a jelenlétedben hergeljék, mert meg akarod neki tanítani, hogy hogyan viselkedjen ilyenkor. Mert ugye az a nehézség, hogy gondolom ha ott vagy nem csinálják, ezért a gyakorláshoz mesterségesen el kell érned, hogy hergeljék. Akár rokont, barátot, bárkit megkérhetsz, a lényeg, hogy valaki hergelje.


Legyen jó éhes a kutya, te pedig készits a zsebedbe rengeteg nagyon finom jutalmat. Az abszolút Joker a sült/főtt máj, de lehet tojás, sajt, sült hús, bármi amiért odavan, és még jobb, ha változatos finomságok vannak nálad.


Ahogy hergelni kezdik, húzd el az orra előtt a jutit, és ha rámozdul a fejével, leköveti a kezed, add neki. Ha klikkereztek, akkor klikk/juti. Próbáld minél jobban felhívni magadra és a jutira a figyelmét, és ha kicsit is kizökken az ugatásból, akkor rögtön jutalmazd meg. Próbáld fokozatosan elcsalni a kerítéstől a jutival, és leültetni, fektetni, változatos feladatokat adni neki, és folyamatosan gyorsan tolni a szájába az ételt. Ha visszamegy ugatni, akkor megint húzd el az orra előtt a kaját, és megint elsőre a legkisebb figyelemért, pl juti után néz ,jutalmazd meg.


Nehéz feladat lesz, az biztos, főleg azért, mert nem fogod tudni pont ugyanazt a szitut modellezni, amit akkor él át, mikor a gyerekek hergeilik, de kitartó gyakorlással szerintem el tudsz érni valamit.


Illetve az is elképzelhető, hogyha a hergelő gyerekeket kéred meg arra, hogy most csinálják, mert segítenek vele a nevelésben, akkor lehet, hogy pont azt a hatást váltod ki, amire nem is számítasz, hogy leszoknak a hergelésről, mert már nem tilos, hanem kérés. Legalábbis ez a mechanizmus tapasztalatom szerint működik a gyerekeknél, az unokaöcsém ha üvölteni kezd, mindig elkezdem én is, hogy ez az, hangosabban, jujj de jó, kiabálj még, erre általában megunja az egészet :)

2010. máj. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!