Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shetlandi juhászkutyából...

Shetlandi juhászkutyából miért csak 1-2 tenyésztő van az országba?

Figyelt kérdés
Régóta szeretnék már ilyen kutyust (10 éve), de még az árát se találtam és nem értem, hogy miért van ilyen kevés tenyésztő Magyarországon.

2017. ápr. 11. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom mert nem anyira népszerű fajta.
2017. ápr. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert Magyarországon ritka fajta, sokan nem is tudják, hogy egyáltalán létezik ilyen. Pedig szerintem is tünemény:)
2017. ápr. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Nem bántásból, de 10 év alatt egyszer sem jutott eszedbe felhívni egy tenyésztőt vagy ellátogatni egy kiállításra?


Egyébként azért, mert ritka fajta, nem felkapott és sokan nem is ismerik (nem igazán látni hírességeket ilyen kutyával), ráadásul vedlik is, mozgékony is. De szerintem egyáltalán nem baj, hogy nem népszerű, legalább tényleg csak tenyésztőknél látni és nem szaporítják.

2017. ápr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
300.000 körül megy az áruk, évente egyszer kölykeznek és akkor is kevés kölyök fogantatik világra. (megkérdeztem, hogy kutya kiképző ismerőst)
2017. ápr. 11. 21:00
 5/6 A kérdező kommentje:

*egy


egyébként őszinte leszek, még életemben nem voltam, ilyen helyen (kutya, macska stb. kiállítás)

2017. ápr. 11. 21:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Magyar árakról beszélünk?

Mert a kiképző ismerősöd elég rosszul informált... De a kiképző amúgy is kiképzi a kutyát, nem ismeri a tenyésztőket, nem az ő körükben mozog...

Én se okoskodok bele a borászatba, meg nem is értek hozzá, ha max csak iszom, de amúgy kertészkedek csak.


Magyarországon amúgy 100-200 ezer forint között van inkább az áruk, és akár 6 babakutya is lehet egy alomban.


Amúgy menj el egy kiállításra, ott szoktak lenni mindig szép számmal.

2017. ápr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!